Leon Hendrix gwiazdą festiwalu bluesowego

Leon Hendrix gwiazdą festiwalu bluesowego
(fot. flickr.com/ by rickie22/ pomnik Jimi Hendrixa w Seattle)
PAP / ad

Gitarzysta i wokalista Leon Hendrix, brat słynnego Jimiego, znajdzie się wśród artystów, którzy wystąpią w maju na nowym festiwalu Przemyski Meeting Bluesowy - Blues nad Sanem. Impreza odbędzie się w dniach 1-2 maja.

Organizatorem nowego festiwalu jest Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek.

Jak poinformowała Aniceta Klimaszewska z przemyskiego centrum, pomysł nowego festiwalu bluesowego narodził się pod wpływem dużej grupy przemyskich sympatyków tego gatunku muzyki.

W pierwszej edycji festiwalu swój udział zapowiedziały m.in. zespoły: Los Agentos z Polski, Dave Ellis Blues Band z Wielkiej Brytanii i Śląska Grupa Bluesowa. "Naszą ideą było, żeby w dwa dni pokazać dwa różne odcienie bluesa: akustycznego i elektrycznego" - wyjaśniła Klimaszewska.

Pierwszy dzień festiwalu poświęcony zostanie bluesowi akustycznemu. Klimaszewska zaznaczyła, że specjalny program na ten wieczór przygotuje Dave Ellis i Los Agenotos, którzy zabarwili nieco akustycznego bluesa brzmieniem world music przy użyciu nowoczesnych technologii.

Drugi dzień imprezy to dzień elektryczny. Na scenie pojawi się Outsider Blues, Śląska Grupa Bluesowa i Leon Hendrix  (dzień wcześniej - 1 maja weźmie udział w biciu gitarowego rekordu Guinnessa na wrocławskim rynku). Klimaszewska zastrzegła, że królem muzyki blues-rockowej był i nadal jest Jimi Hendrix.

"Jego rodzony brat Leon wystąpi pierwszy raz w Polsce. Będzie to dla nas taka, mówiąc przenośnie, wisienka na torcie" - zaznaczyła Klimaszewska i wyjaśniła, że drugi dzień festiwalu ma być niejako hołdem złożonym Jimiemu Hendrixowi.

Uzupełnieniem przemyskiego festiwalu bluesowego będą warsztaty muzyczne, które poprowadzą muzycy z Polski i USA.

Koncerty festiwalowe odbywać się będą w znanym przemyskim klubie Niedźwiadek, który słynie w Polsce z tradycji koncertowych i którego przewodnim nurtem działalności jest jazz i blues w różnych odmianach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Leon Hendrix gwiazdą festiwalu bluesowego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.