Madredeus wróci na scenę w 2012 r.

Madredeus wróci na scenę w 2012 r.
(fot. madredeus.com)
PAP / pz

Madredeus, portugalska grupa wykonująca tradycyjną muzykę inspirowaną fado, powróci na scenę w 2012 r. Reaktywowany po czterech latach zespół będzie występował w mocno zmienionym składzie.

Legendarna grupa pojawi się na scenie bez Teresy Salgueiro. Znaną wokalistkę zastąpi śpiewaczka jazzowa Beatriz Nunes. W składzie zespołu, który w 2007 r. zakończył działalność, pozostanie Pedro Ayres Magalhaes, lider i gitarzysta Madredeusa oraz klawiszowiec Carlos Maria Trindade.

Do reaktywowanej grupy dołączy gitarzysta Jorge Varrecoso, a także dwaj członkowie Portugalskiej Orkiestry Symfonicznej: skrzypek Antonio Figueiredo oraz wiolonczelista Luis Clode.

Zespół, który wielokrotnie występował w Polsce, wyda w 2012 r. płytę, na której pojawią się nowe aranżacje pierwszych utworów Madredeusa, a także najnowsze piosenki. "Niewykluczone, że wraz z krążkiem pojawi się na rynku także książka dotycząca historii naszego zespołu, która zawierać będzie teksty ponad 180 utworów grupy", dodał lider Madredeusa.

DEON.PL POLECA

W przyszłym roku portugalski zespół zamierza również odbyć zagraniczne tournee, a także wystąpić z serią koncertów przed własną publicznością.

Madredeus, który dotychczas wydał 13 płyt, powstał w 1987 r. w Lizbonie. Światową sławę przyniosła mu ścieżka dźwiękowa do filmu Wima Wendersa "Lisbon Story" z 1994 r., w którym wystąpili także członkowie grupy. Po rozpadzie zespołu jego lider kontynuował muzyczną karierę w utworzonej w 2008 r. formacji Madredeus e Banda Cosmica.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Madredeus wróci na scenę w 2012 r.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.