Nagrody MTV rozdane. Triumf Beyonce

Nagrody MTV rozdane. Triumf Beyonce
Beyonce z nagrodą dla najlepszej wokalistki roku (fot. EPA/Rainer Jensen)
PAP / drr

Jedne z najbardziej prestiżowych nagród muzycznym Europe Music Awards (EMA) MTV 2009 rozdano w czwartek na uroczystej gali. Trzy z nich trafiły do amerykańskiej wokalistki Beyonce. Ceremonia rozdania statuetek odbyła się w berlińskiej hali sportowej O2 World.

Beyonce odebrała statuetki aż w trzech kategoriach: dla najlepszej wokalistki, za piosenkę roku "Halo" i za teledysk roku do utworu "Single Ladies". Artystka podziękowała swoim fanom, a także swojemu partnerowi Jay'owi-Z, który "dał jej pierścionek zaręczynowy".

Wokalistą, którego dorobek muzyczny zyskał szczególne uznanie fanów okazał się nieobecny w Berlinie - Eminem. Raper pokonał takich muzyków, jak: Jay-Z, Kanye West, Mika, Robbie Williams.

Zwycięzcą w kategorii najlepszy zespół został Tokio Hotel. W walce o głosy fanów pochodzący z Niemiec muzycy wyprzedzili takich wykonawców, jak: Black Eyed Peas, Green Day, Jonas Brothers i Kings of Leon.

DEON.PL POLECA

W szranki o tytuł wykonawcy muzyki miejskiej (r'n'b i hip-hop) stanęli: Ciara, Eminem, Jay-Z, Kanye West, T.I. Zwycięzcą okazał się amerykański raper Jay-Z. - Mam nadzieję, że kiedyś nie będą istniały kategorie - powiedział odbierając nagrodę artysta. - Wszyscy jesteśmy po prostu muzykami.

Za najlepszy występ na żywo fani uznali koncerty U2. - Uwielbiamy grać na żywo - cieszył się wokalista grupy - Bono. - Dziękujemy wam. U2 dało też krótki darmowy koncert (transmitowany w trakcie gali) przed Bramą Brandenburską w związku ze zbliżającą się 20. rocznicą upadku Muru Berlińskiego.

Najlepszym zespołem rockowym publiczność okrzyknęła zespół Green Day. Grupa odebrała statuetkę z rąk aktora i piosenkarza Davida Hasselhoffa, który przywitał berlińczyków głośnym okrzykiem "Wolność!".

Najlepszym wykonawcą muzyki alternatywnej okazał się zespół Placebo, który pokonał Muse, Paramore, The Killers i The Prodygy. Natomiast nagroda za debiut roku powędrowała do Lady Gagi, która nieobecna na gali, podziękowała fanom z ekranu telebimu.

Ulubieńcem Europy okazała się turecka grupa maNga, która wyprzedziła ilością głosów polską reprezentantkę - Dodę.

Pierwszy raz w historii MTV Europe Music Awards zdarzyło się, że ceremonię poprowadziła dwa razy z rzędu ta sama artystka. Katy Perry, bo o niej mowa zabawiała publiczność pikantnymi dowcipami i zaskakiwała najbardziej wymyślnymi strojami.

Tegoroczną ceremonię uświetnili swoimi występami m.in: Green Day, Beyonce, Jay-Z, Shakira oraz Tokio Hotel. Artyści pojawiający się w O2 World często nawiązywali do upadku Muru Berlińskiego.

W trakcie gali trio Jonas Brothers zaprezentowało krótki film, oddający hołd Michaelowi Jacksonowi, na którym fani m.in. śpiewali do jego piosenek i tańczyli moonwalka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nagrody MTV rozdane. Triumf Beyonce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.