"Nowy Sinatra" pierwszy raz w Polsce

"Nowy Sinatra" pierwszy raz w Polsce
(fot. michaelbuble.com)
PAP / drr

Michael Buble, określany mianem nowego Franka Sinatry, wystąpi w poniedziałek w hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu. Kanadyjski piosenkarz znany jest z takich przebojów jak "Fever" czy "Haven't Met You Yet". Będzie to jego pierwszy koncert w Polsce.

Prawie 10 tys. biletów na koncert Buble rozeszło się w ciągu niespełna dwóch miesięcy. Z pomocą fanom, dla których nie wystarczyło wejściówek, przyszedł sam artysta. Muzyk zrezygnował z zagwarantowanej mu w ramach kontraktu puli zaproszeń i w ten sposób dodatkowe bilety trafiły do sprzedaży.

DEON.PL POLECA

Poniedziałkowy koncert Michela Buble w hali Ergo Arena odbędzie się w ramach cyklu artystycznego Deutsche Bank Invites, rozpoczętego w 2008 r. W ramach tego przedsięwzięcia wystąpili do tej pory w Polsce tacy artyści jak Leonard Cohen, Joe Cocker, Cesaria Evora, Mariza, Herbie Hancock, Yasmin Levy i Chick Corea.

Ciepła barwa głosu i sceniczna charyzma 36-letniego Michaela Buble czynią go jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów ostatnich lat. Wielu krytyków muzycznych porównuje go do Franka Sinatry. Wokalista znany jest przede wszystkim jako doskonały wykonawca utworów muzyki jazzowej. Nagrał do tej pory 13 albumów - m.in. debiutancki "Michael Buble" (2003) oraz "Let It Snow!", "Come Fly with Me", "It`s Time", "Caught in the Act", "With Love", "Call Me Irresponsible".

Buble jest zdobywcą ponad 20 prestiżowych nagród muzycznych, w tym trzech Grammy. W tym roku artysta otrzymał przyznawaną w Niemczech nagrodę Echo Awards w kategorii Najlepszy Artysta Zagraniczny oraz kanadyjską nagrodę Juno za Album Roku "Christmas".

Najbardziej znane przeboje Buble to m.in. "Fever", "Feeling Good", "Save the Last Dance for Me", "Me and Mrs. Jones", "Comin' Home Baby" i "Haven't Met You Yet".

Kanadyjski wokalista współpracował z wieloma gwiazdami, nagrał wspólnie piosenki m.in. z Boyz II Men, Nelly Furtado, Barrym Gibb z grupy Bee Gees, Chrisem Bottim, Laurą Pausini, Paulem Anką, Shanią Twain i Tonym Bennettem.

W 2009 r. Buble wystąpił wraz z grupą Naturally 7 w amerykańskim programie rozrywkowym "The Late Show", gdzie wykonali wspólnie jazzowy standard "Stardust". Kilka miesięcy później zespół dołączył jako gość specjalny do jego trasy koncertowej promującej album "Crazy Love". Naturally 7 wystąpi także przed polskim koncertem artysty.

W 2010 r. Michael Buble wystąpił podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Vancouver.

Kolejnym koncertem w ramach Deutsche Bank Invites będzie występ Macy Gray 30 maja na warszawskim Torwarze.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Nowy Sinatra" pierwszy raz w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.