Posłuchaj pięknej piosenki o zaufaniu i wolności

Posłuchaj pięknej piosenki o zaufaniu i wolności
Fot. Jeremy Perkins / Unsplash
Gabi Gąsior / YouTube

Gdzie jest granica między zaufaniem i oddaniem komuś siebie, a kontrolą? Odpowiedź kryje się w tym utworze.

"Nie boję się" autorstwa Gabi Gąsior, to drugi utwór nowego projektu NIEBO Został stworzony metodą "kwarantannową" - ponad 20 artystów nagrało swoje partie (zarówno dźwięk jak i obraz) w swoich domach podczas pandemii COVID-19.

"Czy rezygnacja z chęci kontrolowania wszystkiego i zamartwiania się o jutro może przynieść prawdziwą wolność? Czy ona nie ukrywa się w prostocie życia? A może w poczuciu świadomości jak wiele nie zależy ode mnie?  W końcu, może wolność kryje się właśnie w zaufaniu? Bo przecież jakież to odciążające gdy pomyślę, że Ktoś nade mną czuwa, że jest i że mnie zna…." - zastanawia się Gabi Gąsior.

***

DEON.PL POLECA

"NIEBO to zbiór muzycznych opowieści o życiu, które jest wędrówką. Pełno w nich zachwytów i rozczarowań, uniesień i upadków, zmagań, poszukiwań… Jednak tym, co je łączy, jest nadzieja i wiara w to, że niebo nad nami to coś więcej niż błękit i chmury, że pod tą nazwą kryje się rzeczywistość, która jest bliżej niż nam się wydaje. I nieważne jak bardzo różnimy się od siebie i jak różne są nasze bagaże życiowe - ta rzeczywistość może być naszym wspólnym celem” - napisali Gabi i Wojtek Gąsior.

Gabi Gąsior to wokalistka, autorka tekstów i muzyki. W swoich utworach opowiada o poszukiwaniu i zmaganiach, o życiu, jako ziemskiej wędrówce do Nieba. Inspiracją do napisania tekstów piosenek jest Pismo Święte oraz teksty Jana Pawła II czy Benedykta XVI. Utwory są zróżnicowane stylistycznie, oscylują wokół szeroko rozumianej muzyki popularnej, zawierają w sobie m.in. elementy muzyki gospel, blues, rock.

Kierownikiem muzycznym projektu jest basista i aranżer Wojciech Gąsior. Aparat wykonawczy projektu obok solistki Gabi Gąsior współtworzą kilkunastoosobowy zespół wokalny DeocentriCity z Krakowa oraz rozbudowany zespół instrumentalny. Utwór "Skarb" jest pierwszym z trzech utworów nagranych w ten sposób, które zostaną opublikowane w sieci w najbliższym czasie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Posłuchaj pięknej piosenki o zaufaniu i wolności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.