Powołanie czy kariera i bezpieczeństwo? Ta piosenka rozprawia się z tym dylematem [PREMIERA]

Powołanie czy kariera i bezpieczeństwo? Ta piosenka rozprawia się z tym dylematem [PREMIERA]
2 lata temu
Logo źródła: DEON Studio Sessions DEON Studio Sessions

Mógł żyć jak wielu innych, ciesząc się podaną jak na tacy karierą polityczną zaplanowaną przez ojca, gwarantującą życie wygodne i bezpieczne, ale... zupełnie obok tego, co grało mu w sercu - a tam brzmiał bit wolności, miłości i wielkiej pasji. Za tym poszedł Staszek. I nie pożałował.

Muzyka i aranżacja: Józef Rusinowski
Śpiew: Przemysław Kleczkowski
Piano: Józef Rusinowski
Kontrabas i gitara basowa: Szymon Frankowski
Perkusja: Szymon Madej
Gitara: Łukasz Chyliński
Miks: Wojciech Famielec

Dominik Dubiel SJ o utworze "Mogłem być"...

 
Jeśli ktoś doświadczył osobistego spotkania z Bogiem, jego życie już nigdy nie będzie takie jak wcześniej. Nie oznacza to, że będzie ono wolne od problemów, trudności i upadków. Będzie to jednak życie, którego już nigdy nie zadowoli to co przeciętne, ale będzie zawsze poszukiwaniem CZEGOŚ WIĘCEJ. To wyrażają dwa sztandarowe hasła jezuitów: MAGIS (łac. więcej, bardziej) i ad MAIOREM Dei gloriam (łac. na WIĘKSZĄ chwałę Bożą). 
 
Stanisław Kostka mógł żyć jak wielu innych, ciesząc się podaną jak na tacy karierą polityczną zaplanowaną przez ojca, gwarantującą życie wygodne i bezpieczne, ale... zupełnie obok tego, co grało mu w sercu - a tam brzmiał bit wolności, miłości i wielkiej pasji. Za tym poszedł Staszek. I nie pożałował.
 

...i o koncercie "Ufaj i Idź"

Historie świętych zawsze mówią nam coś o Bogu i o nas samych. O Bogu - bo każdy święty odzwierciedla jakiś aspekt świętości Boga. O nas - bo święci mieli odwagę chodzić drogami, którymi sami z różnych przyczyn wyruszyć nie chcemy lub nie możemy, ale w głębi serca tęsknimy za nimi i historie świętych nam o tym przypominają.

Organizując koncert "Ufaj i idź" inspirowany życiem św. Stanisława Kostki SJ chcieliśmy stworzyć wydarzenie, które byłoby nie tyle opowiedzeniem o życiu świętego jezuity, co zainicjowaniem odbiorcy koncertu jego sposóbu patrzenia na rzeczywistość i jego stylu życia.

Kompozycje Józefa Rusinowskiego (będącego jednocześnie kierownikiem muzycznym koncertu) wraz z tekstami Dominiki Rusinowskiej prowadzą nas zatem od momentów, w których, tak jak nasz święty, próbujemy odnaleźć miejsce, w którym mogą się zrealizować pragnienia, które złożył w nas sam Bóg, po chwile radosnego uwielbienia Króla Chwał, który pracuje dla nas w całym dziele stworzenia, dla którego większej chwały, warto poświęcić wszystko inne.

Czym jest DEON Studio Sessions?

To nasz świeży muzyczny projekt, chęć stworzenia przestrzeni, w której świat wirtualny będzie przenikał się z tym jak najbardziej realnym. Do studia w Krakowie zapraszamy fantastycznych artystów, którzy zagrają dla was kameralne koncerty. Całość transmitujemy również na szym profilu facebookowym i na naszym nowym kanale youtubowym [DEON Studio Sessions]. Uruchomiliśmy go specjalnie dla was, abyście mogli w jednym miejscu odnaleźć wszystkich najlepszych wykonawców muzyki chrześcijańskiej, których zaprosimy do naszego studia.

Chrześcijańska scena muzyczna w Polsce w ostatnich latach przeszła ogromną metamorfozę. Pojawiło się wiele nowych, profesjonalnych zespołów i projektów. Aranżacje, koncerty, teledyski, wykonawcy - wszystko na najwyższym poziomie. Chcemy, żebyście mogli w tym uczestniczyć i odkrywać z nami jej piękno.

[DEON Studio Sessions] to kanał, który gwarantuje wam najlepsze chrześcijańskie granie. Słuchajcie nas, subskrybujcie i budujcie z nami społeczność opartą na pozytywnych wartościach i dobrym brzmieniu:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko
20,94 zł
29,90 zł

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Powołanie czy kariera i bezpieczeństwo? Ta piosenka rozprawia się z tym dylematem [PREMIERA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.