Ta piosenka opowiada o uczuciu, bez którego trudno żyć [PREMIERA]

Ta piosenka opowiada o uczuciu, bez którego trudno żyć [PREMIERA]
2 lata temu
Logo źródła: DEON Studio Sessions DEON Studio Sessions

Żyjąc w ten sposób, prędzej czy później dociera do nas olśniewający przekaz zapierającego dech w piersiach wszechświata. Kiedy pozwolimy sobie na to uczucie, zobaczymy, jak bardzo jesteśmy bogaci.

Muzyka i aranżacja: Józef Rusinowski
Śpiew: Małgorzata Chruściel i Przemysław Kleczkowski
Piano: Józef Rusinowski
Kontrabas i gitara basowa: Szymon Frankowski
Perkusja: Szymon Madej
Gitara: Łukasz Chyliński
Miks: Wojciech Famielec

Dominik Dubiel SJ o utworze "Nowy w niebie jest nasz dom"...

 
Fundamentem duchowości ignacjańskiej (która stała się stylem życia św. Staszka Kostki) jest WDZIĘCZNOŚĆ. Kiedy pozwolimy sobie na uważność w naszym życiu, dostrzeżemy jak bardzo jesteśmy obdarowani - od zapierającego dech w piersiach wszechświata, przez całą świętą historię Zbawienia, po dobroć przyjaciół, pyszny obiad, czy życzliwy uśmiech przypadkowo spotkanej osoby. 
 
Żyjąc w takiej "kulturze wdzięczności", prędzej czy później dociera do nas olśniewający przekaz: całe to dobro nie jest przypadkiem, lecz jest konkretnym wyrazem życzliwości Pana Boga dla każdego z nas. To proste, ale bardzo konkretne doświadczenie religijne może stać się początkiem prawdziwej tęsknoty za Nowym Domemw Niebie, którego zaledwie przedsmakiem są wszystkie te dobra, jakich możemy doświadczyć na ziemi.
 

...i o koncercie "Ufaj i Idź"

Historie świętych zawsze mówią nam coś o Bogu i o nas samych. O Bogu - bo każdy święty odzwierciedla jakiś aspekt świętości Boga. O nas - bo święci mieli odwagę chodzić drogami, którymi sami z różnych przyczyn wyruszyć nie chcemy lub nie możemy, ale w głębi serca tęsknimy za nimi i historie świętych nam o tym przypominają.

Organizując koncert "Ufaj i idź" inspirowany życiem św. Stanisława Kostki SJ chcieliśmy stworzyć wydarzenie, które byłoby nie tyle opowiedzeniem o życiu świętego jezuity, co zainicjowaniem odbiorcy koncertu jego sposóbu patrzenia na rzeczywistość i jego stylu życia.

Kompozycje Józefa Rusinowskiego (będącego jednocześnie kierownikiem muzycznym koncertu) wraz z tekstami Dominiki Rusinowskiej prowadzą nas zatem od momentów, w których, tak jak nasz święty, próbujemy odnaleźć miejsce, w którym mogą się zrealizować pragnienia, które złożył w nas sam Bóg, po chwile radosnego uwielbienia Króla Chwał, który pracuje dla nas w całym dziele stworzenia, dla którego większej chwały, warto poświęcić wszystko inne.

Czym jest DEON Studio Sessions?

To nasz świeży muzyczny projekt, chęć stworzenia przestrzeni, w której świat wirtualny będzie przenikał się z tym jak najbardziej realnym. Do studia w Krakowie zapraszamy fantastycznych artystów, którzy zagrają dla was kameralne koncerty. Całość transmitujemy również naszym profilu facebookowym i na naszym nowym kanale youtubowym [DEON Studio Sessions]. Uruchomiliśmy go specjalnie dla was, abyście mogli w jednym miejscu odnaleźć wszystkich najlepszych wykonawców muzyki chrześcijańskiej, których zaprosimy do naszego studia.

Chrześcijańska scena muzyczna w Polsce w ostatnich latach przeszła ogromną metamorfozę. Pojawiło się wiele nowych, profesjonalnych zespołów i projektów. Aranżacje, koncerty, teledyski, wykonawcy - wszystko na najwyższym poziomie. Chcemy, żebyście mogli w tym uczestniczyć i odkrywać z nami jej piękno.

[DEON Studio Sessions] to kanał, który gwarantuje wam najlepsze chrześcijańskie granie. Słuchajcie nas, subskrybujcie i budujcie z nami społeczność opartą na pozytywnych wartościach i dobrym brzmieniu:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko
20,94 zł
29,90 zł

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Ta piosenka opowiada o uczuciu, bez którego trudno żyć [PREMIERA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.