Ta piosenka opowiada o uczuciu, bez którego trudno żyć [PREMIERA]

Ta piosenka opowiada o uczuciu, bez którego trudno żyć [PREMIERA]
Logo źródła: DEON Studio Sessions DEON Studio Sessions

Żyjąc w ten sposób, prędzej czy później dociera do nas olśniewający przekaz zapierającego dech w piersiach wszechświata. Kiedy pozwolimy sobie na to uczucie, zobaczymy, jak bardzo jesteśmy bogaci.

  • Muzyka i aranżacja: Józef Rusinowski
  • Śpiew: Małgorzata Chruściel i Przemysław Kleczkowski
  • Piano: Józef Rusinowski
  • Kontrabas i gitara basowa: Szymon Frankowski
  • Perkusja: Szymon Madej
  • Gitara: Łukasz Chyliński
  • Miks: Wojciech Famielec

Dominik Dubiel SJ o utworze "Nowy w niebie jest nasz dom"...

Fundamentem duchowości ignacjańskiej (która stała się stylem życia św. Staszka Kostki) jest WDZIĘCZNOŚĆ. Kiedy pozwolimy sobie na uważność w naszym życiu, dostrzeżemy jak bardzo jesteśmy obdarowani - od zapierającego dech w piersiach wszechświata, przez całą świętą historię Zbawienia, po dobroć przyjaciół, pyszny obiad, czy życzliwy uśmiech przypadkowo spotkanej osoby.

Żyjąc w takiej "kulturze wdzięczności", prędzej czy później dociera do nas olśniewający przekaz: całe to dobro nie jest przypadkiem, lecz jest konkretnym wyrazem życzliwości Pana Boga dla każdego z nas. To proste, ale bardzo konkretne doświadczenie religijne może stać się początkiem prawdziwej tęsknoty za Nowym Domemw Niebie, którego zaledwie przedsmakiem są wszystkie te dobra, jakich możemy doświadczyć na ziemi.

...i o koncercie "Ufaj i Idź"

Historie świętych zawsze mówią nam coś o Bogu i o nas samych. O Bogu - bo każdy święty odzwierciedla jakiś aspekt świętości Boga. O nas - bo święci mieli odwagę chodzić drogami, którymi sami z różnych przyczyn wyruszyć nie chcemy lub nie możemy, ale w głębi serca tęsknimy za nimi i historie świętych nam o tym przypominają.

Organizując koncert "Ufaj i idź" inspirowany życiem św. Stanisława Kostki SJ chcieliśmy stworzyć wydarzenie, które byłoby nie tyle opowiedzeniem o życiu świętego jezuity, co zainicjowaniem odbiorcy koncertu jego sposóbu patrzenia na rzeczywistość i jego stylu życia.

Kompozycje Józefa Rusinowskiego (będącego jednocześnie kierownikiem muzycznym koncertu) wraz z tekstami Dominiki Rusinowskiej prowadzą nas zatem od momentów, w których, tak jak nasz święty, próbujemy odnaleźć miejsce, w którym mogą się zrealizować pragnienia, które złożył w nas sam Bóg, po chwile radosnego uwielbienia Króla Chwał, który pracuje dla nas w całym dziele stworzenia, dla którego większej chwały, warto poświęcić wszystko inne.

Czym jest DEON Studio Sessions?

To nasz świeży muzyczny projekt, chęć stworzenia przestrzeni, w której świat wirtualny będzie przenikał się z tym jak najbardziej realnym. Do studia w Krakowie zapraszamy fantastycznych artystów, którzy zagrają dla was kameralne koncerty. Całość transmitujemy również naszym profilu facebookowym i na naszym nowym kanale youtubowym [DEON Studio Sessions]. Uruchomiliśmy go specjalnie dla was, abyście mogli w jednym miejscu odnaleźć wszystkich najlepszych wykonawców muzyki chrześcijańskiej, których zaprosimy do naszego studia.

Chrześcijańska scena muzyczna w Polsce w ostatnich latach przeszła ogromną metamorfozę. Pojawiło się wiele nowych, profesjonalnych zespołów i projektów. Aranżacje, koncerty, teledyski, wykonawcy - wszystko na najwyższym poziomie. Chcemy, żebyście mogli w tym uczestniczyć i odkrywać z nami jej piękno.

[DEON Studio Sessions] to kanał, który gwarantuje wam najlepsze chrześcijańskie granie. Słuchajcie nas, subskrybujcie i budujcie z nami społeczność opartą na pozytywnych wartościach i dobrym brzmieniu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Ta piosenka opowiada o uczuciu, bez którego trudno żyć [PREMIERA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.