Stary dobry rock i kpina z hip-hopu

Stary dobry rock i kpina z hip-hopu
Projekt The Dead Weather (fot. thedeadweather.com)
wab

Kolejne gwiazdy Open'era to: The Dead Weather, Wild Beasts, Die Antwoord i Fatboy Slim. Dużo dobrego rocka, muzyki tanecznej i kpiny z hip-hopu.

The Dead Weather

The Dead Weather to kolejna supergrupa pod wodzą White’a (jednego z największych współczesnych mistrzów i innowatorów gry na gitarze), do której zaprosił charyzmatyczną Alison Mosshart (znaną z zespołu The Kills), Deana Fertitę (Queens of the Stone Age) oraz Jacka Lawrence’a (The Raconteurs).

Każdy z projektów White’a to wynik niezwykłej chemii między muzykami, tak jest też z The Dead Weather. Jednak tym razem jest to wynik znacznie mocniejszych emocji, a proces twórczy i występy na żywo są o wiele bardziej intensywne, niemal wyczerpujące. To także najbardziej mroczny z projektów Jacka, być może duży wpływ na to ma osobowość połowy duetu The Kills – Alison Mosshart. Przede wszystkim jednak The Dead Weather to kolejny znakomity rockowy zespół, grający solidną muzykę, pełną gitarowej energii, odwołującej się do klasyki gatunku.

Grupa istnieje od 2009 roku, a już ukazały się dwa albumy. Pierwszy z nich to "Horehound" wydany w styczniu zeszłego roku, a kilkanaście dni temu ukazała się nowa, znakomita płyta The Dead Weather pt. "Sea of Cowards", której tytuł według White’a jest wypowiedzią skierowaną przeciwko wzrastającym wpływom internetu i anonimowości umieszczanych w nim komentarzy.

Wild Beasts

To angielska grupa indierockowa, która wydała dwie płyty w dyktującej dziś warunki na alternatywnej scenie wytwórni Domino (roztoczyła wcześniej opiekę nad takimi giazdami, jak Franz Ferdinand czy Arctic Monkeys). Debiutancki album "Limbo" ukazał się w 2008, ale to druga płyta "Two Dancers" zwróciła uwagę publiczności i wywołała entuzjastyczne recenzje z NME i Pitchfork na czele. Nastrojowe gitarowe kompozycje, ujmujące melodie oraz czasem zaskakujący falset Haydena Thorpe przyniosły nie tylko nowe zastępy fanów, ale też znalazły grupie miejsce wśród kandydatów na twórców najlepszego albumu 2009 roku, m.in. według Guardiana i Uncut. Wild Beasts są obecnie jednym z najciekawszych zespołów brytyjskiej sceny gitarowej, którym zdecydowanie nie można odmówić własnej wizji.

Die Antwoord

Fatboy Slim

Jedna z największych gwiazd muzyki tanecznej i kreator brytyjskiej sceny elektronicznej. Autor takich hitów, jak "The Rockafeller Skunk", "Praise You", "Right Here, Right Now", "Toe Jam". Z pewnością porwie festiwalową publiczność do tańca.

Open'er odbędzie się w dniach 1-4 lipca na terenie lotniska w Babich Dołach. Wystąpią m.in.: Pearl Jam, Kasabian, Massive Attack, Pavement, Hot Chip, Cypress Hill, Klaxons, Skunk Anansie, Yeasayer, Tricky, Grace Jones i Regina Spektor. Karnet na trzy festiwalowe dni (2-4 lipca) kosztuje 290 zł, na cztery dni - 350 zł, a jednodniowe bilety - 155 zł.

Więcej na stronie organizatora Alterart.pl oraz w serwisach Ticketpro i Eventim.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Stary dobry rock i kpina z hip-hopu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.