Richards odsłania kulisy Rolling Stonesów

Richards odsłania kulisy Rolling Stonesów
Za prawo publikacji swych wspomnień Richards zainkasował już 4,8 mln funtów (7,7 mln dolarów) (fot. By SpreePiX - Berlin / flickr.com)
11 lat temu
PAP / Reuters / AP / slo

Jeden z założycieli Rolling Stonesów, gitarzysta Keith Richards, ujawnia w swej autobiografii "Życie" (Life), która ma ukazać się w sprzedaży 26 października, wiele nieznanych dotychczas faktów z historii tego słynnego zespołu. Fragmenty książki opublikował w sobotę londyński "The Times".

Richards pisze m. in. o swoich skomplikowanych relacjach z wokalistą zespołu Mickiem Jaggerem i jego byłą narzeczoną, piosenkarką Marianne Faithful.

Wraz upływem czasu te relacje stawały się one coraz bardziej napięte a na początku lat 80. ub. wieku Jagger stał się - według Richardsa - "nie do zniesienia". Nazywa go ironicznie "Jego Wysokością".

"Czasami myślę: brakuje mi mojego przyjaciela i zastanawiam się - gdzie on poszedł" - pisze Richards.

66-letni obecnie Richards spotkał Jaggera kiedy miał zaledwie 4 lata. Obaj założyli w 1962 r. zespół The Rolling Stones i skomponowali jego największe przeboje. Zespół rywalizował z legendarnymi Beatlesami i sprzedał na całym świecie ponad 200 mln płyt.

Muzyk wspomina też czołowego Beatlesa - Johna Lennona. "Nie sądzę aby John kiedykolwiek opuścił mój dom w innej pozycji niż horyzontalna" - pisze Richards opisując alkoholowe imprezy.

Richards pisze otwarcie o swoim uzależnieniu w latach 60. i 70 od narkotyków. Ujawnia, że w 1978 r. zrezygnował z zażywania heroiny a w 2006 r. z kokainy po nieszczęśliwym upadku z drzewa na Fidżi. Musiał się wówczas poddać operacji usunięcia krwiaka mózgu.

"Lubiłem być na dobrym haju" - przyznaje.

Richards nie zamierza rezygnować z dalszej działalności: "Nie chcę jeszcze spotkać mojego starego przyjaciela Lucyfera".

Za prawo publikacji swych wspomnień Richards zainkasował już 4,8 mln funtów (7,7 mln dolarów).

Zespół zakończył swoje ostatnie tournee w sierpniu 2007 r. Pojawiły się pogłoski, że dalszych już nie będzie, ale Richards twierdzi, że rozważane jest następne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Richards odsłania kulisy Rolling Stonesów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.