Zespół stworzył klimatyczny teledysk i zachwycił świat śląską godką [MUZYKA]

Zespół stworzył klimatyczny teledysk i zachwycił świat śląską godką [MUZYKA]
(fot. Chwila Nieuwagi / youtube.com)
Chwila Nieuwagi / youtube.com / pk

Śląsk to nie tylko szyby kopalń i kominy fabryk. Zobacz przepiękny teledysk, który ukazuje ten piękny region Polski zupełnie od innej strony.

Zespół Chwila nieuwagi nagrał klimatyczną piosenkę pt. "BRZIMY". Trzeba przyznać, że zarówno muzyka jak i teledysk robią niesamowite wrażenie. Utwór został zainspirowany sentencją z powieści "Drach" Szczepana Twardocha. Kawałek towarzyszy spektaklowi "Drach" Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego z Katowic.

"Gwara śląska w muzyce zawsze kojarzyła mi się strasznie kiczowato. Myślę, że to za sprawą opolskiego koncertu życzeń i różnego rodzaju piosenek biesiadnych. Pierwszy raz zobaczyłam Was na koncercie w "Stronę Krainy Łagodności" w Opolu w 2013 roku. Usłyszałam wtedy utwór "Pedziała mi matka", który wywarł na mnie ogromne wrażenie. Pierwszy raz w życiu usłyszałam utwór śpiewany gwarą śląską, który brzmiał niezwykle klimatycznie. Od tamtej pory zakochałam się w Waszej twórczości. Dziś mamy z mężem wszystkie Wasze płyty (do Morawskiej Bramy właśnie się przymierzamy;) Dziękuję za odczarowanie mi takiego niepochlebnego wizerunku gwary. Jesteście dowodem na to, że gwara śląska może brzmieć naprawdę urzekająco! Brzimy" - pisze jedna z internautek.

A jak wam się podoba?

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas
27,93 zł
39,90 zł

Jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem?

Czy Kościół zabrał nam wolność, którą podarował nam Chrystus? Wierzymy w jednego Boga, czy może w trzech? Czy to, co święte, kończy się na progu świątyni? Czy...

Skomentuj artykuł

Zespół stworzył klimatyczny teledysk i zachwycił świat śląską godką [MUZYKA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.