60% - to jest najmocniejsze piwo świata

60% - to jest najmocniejsze piwo świata
Coraz więcej browarów eksperymentuje z coraz większą zawartością alkoholu w piwie (fot. Tambako the Jaguar/flickr.com)
PAP / drr

Właściciel browaru "Mrożony statek" Jan Nijboer twierdzi, że wyprodukował najmocniejsze piwo świata, które zawiera 60 proc. alkoholu.

- Nie pije się go jak piwo, lecz jak koktajl, w ładnym kieliszku do koniaku lub whisky - powiedział w czwartek Nijboer holenderskiej agencji ANP, którą cytuje portal Yahoo News.

Reuters nazywa Nijboera "piwowarem z zamiłowaniem do walki z konkurencją", bo przyznał on w rozmowie z ANP, że do wyprodukowania extra-mocnego trunku skłoniły go browary szkockie, eksperymentujące z coraz większą zawartością alkoholu w piwie.

Poprzedni rekord Nijboera - 45-procentowe piwo Oblix - został przyćmiony przez Szkotów. Mały tamtejszy browar BrewDog uwarzył niedawno 55-procentowe piwo o nazwie "Koniec historii" (The End of History). Wyprodukowano tylko 12 butelek, a w każdej było - pisze Reuters - wypchane zwierzę (agencja nie podała jakie, ani jakich rozmiarów).

DEON.PL POLECA

Minimalna cena, jaka osiągnęła butelka "Końca historii" to 780 dol.

Nijboer odpowiedział na "Koniec historii" swoim 60-procentowym "Zacznij przyszłość" (Start the Future). Można je kupić w "Mrożonym statku" po 45 dol. za butelkę (1/3 litra).

Wyścig ze Szkotami stał się dla Nijboera małą wojna konkurencyjną. Ale należy ją postrzegać, jako żart - dodaje piwowar.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

60% - to jest najmocniejsze piwo świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.