iPhone będzie wykrywać depresję? Apple pracuje nad nową funkcją

iPhone będzie wykrywać depresję? Apple pracuje nad nową funkcją
Fot. Lorenzo Rui / unsplash.com
PAP / tk

Amerykańska firma Apple pracuje nad rozszerzeniem funkcji iPhone'a. Nowy algorytm ma pomóc w zdiagnozowaniu depresji i innych chorób psychicznych - informuje dziennik "The Wall Street Journal".

Według dziennika, Apple analizuje, czy z danych zebranych na temat mobilności, aktywności fizycznej, wzorców snu, pisania na klawiaturze itd. można ułożyć wzorce dotyczące chorób psychicznych i stworzyć algorytmy, które będą je wykrywały.

Projekt, nad którym gigant technologiczny pracuje wspólnie z Uniwersytetem Kalifornijskim w Los Angeles, bada lęki, depresję i stres. W ramach innego przedsięwzięcia, zwanego "Pi", Apple sprawdza wraz z firmą Biogen, jak działa ludzki rozwój poznawczy.

iPhone może wykrywać autyzm dziecięcy

"The Wall Street Journal" doniósł również o nieujawnionym badaniu prowadzonym przez firmę wraz z Duke University w Durham nad wykrywaniem autyzmu dziecięcego. Ma ono "przyglądać się wykorzystywaniu aparatu iPhone'a do obserwowania sposobu, w jaki małe dzieci się koncentrują, jak często kołyszą się w przód i tył oraz innych zachowań".

DEON.PL POLECA

Dziennik zaznaczył, że projekty badawcze są dopiero na wczesnym etapie i możliwe, że Apple nie wykorzysta wyników analiz do tworzenia nowych funkcji iPhone'a. Firma ma jednak być "podekscytowana możliwościami badań oraz tego, jak będą one mogły pomóc w znalezieniu leczenia w czasach, gdy zwiększa się częstotliwość depresji oraz innych chorób psychicznych".

Jednak według raportu "The Wall Street Journal" może to oznaczać dla użytkowników problemy z prywatnością.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Svend Brinkmann

Duński przepis na to, jak zachować człowieczeństwo we współczesnym świecie

Postęp i rozwój technologii od kilku dekad nabierają coraz większego tempa – nic więc dziwnego, że człowiek czuje się zagubiony. Jak pozostać sobą w czasach,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

iPhone będzie wykrywać depresję? Apple pracuje nad nową funkcją
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.