Jaka przyszłość czeka Międzynarodową Stację Kosmiczną? Wpadnie do oceanu

Jaka przyszłość czeka Międzynarodową Stację Kosmiczną? Wpadnie do oceanu
Fot. NASA / unsplash.com
geekweek.interia.pl / tk

Agencja kosmiczna NASA poinformowała jaka przyszłość czeka w najbliższych latach Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Konstrukcja zostanie zezłomowana w Oceanie Spokojnym.

Proces deorbitacji ISS zakłada trzy terminy. Pierwszy ma się rozpocząć w listopadzie 2026 roku, kolejny w październiku 2027 roku, a ostatni w kwietniu 2028 roku.

Jak podaje geekweek.interia.pl, „bez względu na to, który z przedstawionych scenariuszy stanie się rzeczywistością, załoga musi opuścić Międzynarodową Stację Kosmiczną do połowy 2030 roku, a pod koniec tego samego roku największa instalacja kosmiczna stworzona ludzką ręką spadnie na Ziemię”.

NASA podaje, że stacja kosmiczna w większości spłonie w atmosferze, ale jej większe elementy wpadną do Oceanu Spokojnego w miejsce zwane cmentarzyskiem instalacji kosmicznych.

W czasie wyłączania ISS z użycia ma powstać nowa stacja kosmiczna. Agencja NASA poinformowała, że ma być gotowa do 2030 roku. Jej pierwsze elementy zostaną wzniesione w kosmos już dwa lata wcześniej.

DEON.PL POLECA

W przyszłości w stacjach kosmicznych mają powstać hotele dla turystów chcących zwiedzić kosmos. „Plany budowy takich obiektów ma założyciel Amazonu ze swoją firmą Blue Origin, a także Axiom Space oraz Lockheed Martin” – podaje geekweek.interia.pl.

Źródło: geekweek.interia.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Lenartowicz SJ

Taki jestem zaabsorbowany tymi moimi bakteriami, a tu dzisiaj trzeba coś powiedzieć o miłości…

Ojciec Piotr Lenartowicz (1934–2012) – barwna postać krakowskich jezuitów, profesor, filozof przyrody, doktor nauk medycznych, uwielbiany kaznodzieja. Jego niedzielne kazania przez...

Skomentuj artykuł

Jaka przyszłość czeka Międzynarodową Stację Kosmiczną? Wpadnie do oceanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.