Meteorolodzy: z powodu fali upałów w Europie pogorszy się jakość powietrza w miastach

Meteorolodzy: z powodu fali upałów w Europie pogorszy się jakość powietrza w miastach
Fot. Chris LeBoutillier / unsplash.com
PAP / tk

Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO) poinformowała, że z powodu fali upałów w Europie w powietrzu zostanie zatrzymanych więcej zanieczyszczeń atmosferycznych, zwłaszcza na terenach miejskich. Przedstawiciele władz w Europie wydają ostrzeżenia dotyczące fali upałów w nadchodzących dniach.

- Stała i nieruchoma atmosfera działa jak pokrywka zatrzymująca zanieczyszczenia atmosferyczne, w tym cząstki stałe, które powodują pogorszenie jakości powietrza i niekorzystne skutki zdrowotne, szczególnie dla osób wrażliwych - powiedział naukowiec z WMO, Lorenzo Labrador, podczas konferencji prasowej w Genewie.

Niecały miesiąc po poprzedniej fali upałów temperatury zaczęły rosnąć we Francji w poniedziałek, ale dotykają one również Hiszpanię i Portugalię, gdzie temperatura w niektórych regionach przekroczyły 42 stopnie Celsjusza.

Od 7 do 13 lipca Portugalia zarejestrowała 238 zgonów spowodowanych falą upałów - poinformowała rządowa Generalna Dyrekcja Zdrowia (DGS).

DEON.PL POLECA

Również w Wielkiej Brytanii wydano ostrzeżenie o "ekstremalnym upale" dla części Anglii w poniedziałek i wtorek.

Według unijnego programu obserwacji Ziemi Copernicus, bazującym na obserwacji satelitarnej oraz danych na miejscu, miniony miesiąc był najcieplejszym czerwcem w historii badań, a objętość lodu na Morzu Antarktycznym była najniższa w historii w tym samym okresie - podano w ubiegłym tygodniu.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Meteorolodzy: z powodu fali upałów w Europie pogorszy się jakość powietrza w miastach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.