Antyweb / ml
Od rana użytkownicy systemu Android informują o pojawiających się komunikatach w swoich telefonach i braku możliwości uruchomienia niektórych aplikacji. Tłumaczy co się dzieje i jak znaleźć rozwiązanie.
National Geographic / ml
Według pierwszej tego rodzaju analizy przeprowadzonej przez ponad 30 naukowców najprawdopodobniej lasy deszczowe Amazonii obecnie przyczyniają się do ocieplenia planety.
Głośny i kontrowersyjny profesor fizyki teoretycznej z Uniwersytetu w Manchester Brian Cox, twierdzi, że z całą pewnością nie ma czegoś takiego jak „dusza ludzka”. Gdyby bowiem istniała, to eksperymenty fizyczne, szczególnie te z ostatnich lat, dawno by już to potwierdziły. Inne światowe sławy fizyki wyrażają w tej sprawie odmienne zdanie.
niebezpiecznik.pl / ml
"Od kilkunastu tygodni obserwujemy narastającą falę ataków wymierzonych w Polaków. Nie ma dnia, aby nie zgłosiły się do nas poszkodowane osoby. Ofiary tracą średnio po kilkanaście tysięcy złotych, a niektórzy wszystkie swoje oszczędności. Policja jest bezradna, a problem urósł do skali, jakiej do tej pory jeszcze nie widzieliśmy w Polskim internecie" - piszą autorzy bloga "Niebezpiecznik".
PAP / ml
"Rozpoczęła się erupcja wulkanu Fagradalsfjall. Ruch lotniczy obowiązuje czerwony alert".
Crazy Nauka / RMF FM / Icelandic Met Office / ml
W VI w. wybuch islandzkiego wulkanu sprowadził ciemność na prawie całą Ziemię. Inny w 2010 roku sparaliżował ruch lotniczy na świecie. Teraz naukowcy obserwują narodziny nowego, gigantycznego wulkanu. Co przyniesie jego erupcja?
Nature / ml
Tajemnicza mgła pogrążyła Europę, Bliski Wschód i części Azji w ciemności, która trwała 18 miesięcy. Dzisiaj naukowcy wiedzą, co było przyczyną jednego z największych kataklizmów w historii ludzkości.
PAP / ml
"Nigdy wcześniej nie widzieliśmy wokół siebie tylu śmieci" - opowiadają nurkowie.
PAP / ml
Zwycięzca wygra 50 milionów dolarów na stworzenie prototypu wynalazku, dzięki któremu walka z emisją dwutlenku węgla może być łatwiejsza.
PAP / ml
„W tym roku prawdopodobieństwo wystąpienia suszy jest zdecydowanie niższe niż przed rokiem. Już ubiegłoroczne lato było bardziej wilgotne niż poprzednie, tej zimy spadł śnieg, dzięki któremu rezerwa wody w glebie się znacznie odbudowała, ale poziom wód gruntowych jest stosunkowo niski, niższy niż jeszcze kilkanaście lat temu” - ocenia ekohydrolog prof. Maciej Zalewski z Uniwersytetu Łódzkiego.
PAP / ml
Pierwszy podstemplowany dąb pochodzi z królewskiego lasu Berce. Selekcja pod wycinkę kolejnych okazów będzie trwała w marcu w wielu regionach Francji.
PAP / ml
Ich pomysł na rozwiązanie problemu jest w fazie testów, ale już zainteresowała się nim Europejska Agencja Kosmiczna.
PAP / ml
Naukowcy szacują, kiedy i dlaczego skończy się życie na ziemi. "Spadek ilości tlenu będzie olbrzymi"
Według najnowszego badania stan, w którym znajdzie się planeta, nie będzie nadawał się do zaistnienia jakiegokolwiek życia.
PAP / ml
W pobliżu brytyjskiej stacji badawczej Halley VI na Antarktydzie od lodowca szelfowego oderwała się góra lodowa o powierzchni 1270 km kwadratowych - to wielkość porównywalna z aglomeracją Londynu czy Paryża - informuje agencja AFP.
Kilka lat temu klimatolodzy przygotowali prognozy dotyczące podnoszenia się poziomu mórz na świecie. Najnowsze badania pokazują, że były one bardzo precyzyjne.
Kilka dni temu na powierzchni Marsa wylądował łazik Perseverance. Jednak dopiero dzisiaj możemy zobaczyć, jak wyglądało to lądowanie. NASA opublikowała film, który wygląda jak zwiastun produkcji science-fiction.
PAP / ml
Amerykański łazik planetarny Perseverance wylądował w czwartek na Marsie. To część misji NASA Mars 2020. Łazik został dostarczony na powierzchnię Marsa przez specjalną platformę lądująca, która na wysokości 21,3 metra wypuściła go na linach i łagodnie osadziła na gruncie marsjańskim.
PAP / ml
Naukowcy sprawdzili, co najskuteczniej motywuje ludzi, którzy wyzdrowieli z Covid-19, do oddawania osocza do celów terapeutycznych i naukowych. To altruizm wynikający z przejścia trudnej sytuacji życiowej.
KAI / ml
Satelita będzie miał zaledwie 30 cm szerokości, 20 cm wysokości i 10 cm głębokości. Całą orbitę okołoziemską będzie w stanie obiec w ciągu 90 minut na wysokości 400-500 kilometrów. Specjalna aplikacja w telefonach komórkowych umożliwi śledzenie położenia satelity, aby wierni mogli zwracać się ku niej modląc się o pokój.
PAP / ml
Matematyk przyznał, że kiedy BBC zwróciło się do niego z prośbą o wyliczenie, ile cząsteczek koronawirusa jest na świecie, nie spodziewał się takiego wyniku.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}