"Tatrzańska Niagara". Niezwykłe nagranie z polskich gór podbija internet

"Tatrzańska Niagara". Niezwykłe nagranie z polskich gór podbija internet
Fot. depositphotos.com / Facebook
onet.pl / kb

Niezwykłe zjawisko miało miejsce w Tatrach. W internecie pojawiło się nagranie, które zachwyciło odbiorców.  Określony został jako "Niagara", bo wygląda jak wodospad chmur.

Nagranie pojawiło się na fejsbukowym profilu "Tatromaniaka". Widok uchwycony został w okolicach Niżnych Rysów. Przypomina wodospad, jednak w rzeczywistości to wał fenowy, którzy towarzyszy halnemu.

"Wędrówka ponad chmurami to jeden z najbardziej efektownych momentów, jakie można doświadczyć w górach. Jak w niebie mogli się poczuć turyści, którzy w minioną sobotę wybrali się w wyższe partie. Chmury efektownie przelewały się przez granie, tworząc niesamowity spektakl" - napisano na portalu Tatromaniak.

Tatry. Wał fenowy

Zjawisko uchwycone na nagraniu to w rzeczywistości wał fenowy. Towarzyszy ono wiatrowi fenowemu, który w Tatrach nazywany jest halnym.

Źródło: onet.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Sabała-Zielińska

Do Pięciu Stawów nie dojedziesz. I nie zawsze dojdziesz! Tu wciąż warunki dyktuje natura. To najwyżej położone schronisko w polskich Tatrach, a jednak rezerwacje robi się z rocznym wyprzedzeniem… bo przecież to legendarna "Piątka".

Tu...

Skomentuj artykuł

"Tatrzańska Niagara". Niezwykłe nagranie z polskich gór podbija internet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.