Ten dinozaur mógł być świadkiem zderzenia asteroidy z Ziemią 66 mln lat temu

Ten dinozaur mógł być świadkiem zderzenia asteroidy z Ziemią 66 mln lat temu
Fot. hans engbers / depositphotos.com
naukatolubie.pl / tk

W amerykańskim stanie Dakota Północna naukowcy odkryli skamieniałość dinozaura, który mógł zginąć w wyniku zderzenia asteroidy z Ziemią 66 mln lat temu. Odkryciu towarzyszy jednak duży sceptycyzm.

Skamieniałość, zachowana w bardzo dobrym stanie, to noga roślinożernego dinozaura tescelozaura. Ponadto ostała się również łuskowata skóra zwierzęcia. Według naukowców znalezisko pochodzi z czasu masowego wymierania dinozaurów kiedy w Ziemię uderzyła asteroida.

„Powszechnie uważa się, że kiedy asteroida o szerokości 7,5 mili, wielkości w przybliżeniu Mount Everestu, uderzyła w Zatokę Meksykańską, wszystkie nieptasie dinozaury na ziemi wyginęły” – czytamy na naukatolubie.pl.

Poza skamieniałością tescelozaura badacze odkryli także w miejscu prowadzenia poszukiwań skamieniałości ryb, żółwi oraz zamknięty w jaju zarodek latającego pterozaura.

DEON.PL POLECA

Niezwykłe znaleziska spotkały się jednak z dużym sceptycyzmem wśród paleontologów. Teraz naukowcy z zewnątrz zajmą się badaniem odnalezionych okazów.

Źródło: naukatolubie.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Rożek

Sekretne życie miejsc i ludzi

Ukryte skarby, śmiertelne zarazy, kontrowersyjne mariaże, fałszywi egzorcyści i brawurowe fortele – każdy krakowski zaułek skrywa jakiś sekret, za każdym rogiem czai się tajemnica. Tętniące życiem ulice i budynki Starego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ten dinozaur mógł być świadkiem zderzenia asteroidy z Ziemią 66 mln lat temu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.