Z powodu wojny na Ukrainie giną delfiny w Morzu Czarnym

Z powodu wojny na Ukrainie giną delfiny w Morzu Czarnym
Delfiny giną na Morzu Czarnym (fot. depositphotos.com)
PAP/mk

Działania wojenne na Ukrainie są zabójcze dla delfinów żyjących w Morzu Czarnym. Z powodu wybuchów te inteligentne ssaki tracą umiejętność echolokacji i zdobywania pożywienia, a przez to padają z głodu.

Co najmniej 3 tys. delfinów zginęło w Morzu Czarnym od początku agresji Rosji na Ukrainę m.in. z powodu wybuchów, które zaburzają system echolokacyjny tych ssaków – oznajmił w piątek przedstawiciel parku narodowego Tuzłowskie Laguny Iwan Rusiew.

Rusiew, którego cytuje agencja Unian, oświadczył, że doniesienia o ginięciu delfinów docierają z Bułgarii, Rumunii i Rosji.

Biolog zaznaczył, że wzrosła liczba zgonów delfinów, gdyż potężne wybuchy oraz hydrolokatory zaburzają system nawigacyjny tych zwierząt, przez co nie mogą one znaleźć pożywienia i padają z głodu. Osłabione niedożywieniem organizmy delfinów są też bardziej podatne na choroby zakaźne.

Według Rusiewa liczba 3 tys. jest tylko przybliżona, gdyż z uwagi na działania bojowe nie można zbadać znacznej części wybrzeża. Zaapelował on przy tym o nadsyłanie zdjęć padłych delfinów wraz z dokładnym określeniem miejsca, gdzie zostały znalezione.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Janet Skeslien Charles

Bestseller „New York Timesa”

Niezwykła historia o miłości, przyjaźni i sile literatury w czasach II wojny światowej 

Odkryj świat, w którym magia książek niesie otuchę nawet w najczarniejszej godzinie

Odile dostaje wymarzoną pracę...

Skomentuj artykuł

Z powodu wojny na Ukrainie giną delfiny w Morzu Czarnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.