Zobacz nagrania dużego meteoroidu, który w nocy przeleciał nad Wielką Brytanią

Zobacz nagrania dużego meteoroidu, który w nocy przeleciał nad Wielką Brytanią
fot. Disclose.tv / YouTube
RMF.FM / Onet / pk

W sieci pojawiły się nagrania meteoroidu, który w nocy przeciął niebo nad Wielką Brytanią. Obiekt był duży i znajdował się tak nisko, że można go było usłyszeć. W sumie zebrano kilkaset zgłoszeń, opisujących niecodzienne zdarzenie.

W nocy z środy na czwartek niebo nad Szkocją i Północną Anglią rozświetlił sporych rozmiarów meteoroid. Jak informuje RMF.FM, obiekt zaskoczył mieszkańców. Niektórzy jednak zdążyli nagrać zjawisko, umieszczając filmy w serwisach społecznościowych. "Brytyjska sieć Meteor Network zarejestrowała ponad 200 zgłoszeń o tym incydencie" - czytamy na portalu. Z kolei "Onet" informuje o "obiektach", które przelatywały tak nisko, że "można było je usłyszeć".

Na zamieszczonych w sieci nagraniach widać jasny obiekt, który przecina nocne niebo, pozostawiając za sobą świetlistą smugę.

Ponieważ meteoroid był widoczny przez stosunkowo długi czas, oznacza to, że albo był duży i potrzebował więcej czasu na spalenie w ziemskiej atmosferze, albo przeleciał stosunkowo nisko, "nurkując" w atmosferze głębiej, niż inne obiekty tego typu. Biorąc pod uwagę, że meteoroid wydawał dźwięki, można stwierdzić, że przeleciał naprawdę nisko.

DEON.PL POLECA

To, że na Ziemię nie spadają meteoroidy, nasza planeta zawdzięcza otulającemu ją "płaszczowi" atmosfery, który skutecznie chroni jej powierzchnię.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Zobacz nagrania dużego meteoroidu, który w nocy przeleciał nad Wielką Brytanią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.