Niezwykły turniej piłkarski! Policjantom i samorządowcom sędziowała benedyktynka

Niezwykły turniej piłkarski! Policjantom i samorządowcom sędziowała benedyktynka
Fot. depositphotos.com
se.pl / kb

W Puławach Siostry Benedyktynki Misjonarki zorganizowały turniej piłkarski pod nazwą "Nie święci w piłkę grają". Celem eventu była zbiórka pieniędzy na Specjalny Ośrodek Wychowawczy. Na boisku, na którym rywalizowali m.in policjanci czy lokalni samorządowcy sędziowała siostra Hildegarda.

Turniej "Nie święci w piłkę grają" połączył za sprawą sportu ludzi z zupełnie różnych środowisk. Wzięli w nim udział policjanci, samorządowcy, przedstawiciele puławskich przedsiębiorstw, aby wesprzeć wychowanków prowadzonego przez zakonnice Specjalnego Ośrodka Wychowawczego.

Siostry Benedyktynki zorganizowały turniej piłkarski

"W tym momencie najbardziej potrzebujemy samochodu przystosowanego do przewozu osób na wózkach inwalidzkich - mówi siostra Anuarita, dyrektorka ośrodka. "Wielu rodziców nie jest w stanie przywozić do nas swych pociech, wielku nie ma nawet samochodu. Datki zostawiali i zawodnicy i licznie zgromadzona publiczność. W zamian prócz sportowego widowiska mogli spróbować zakonnych łakoci i dostać na pamiątkę aniołki i inne ozdoby zrobione przez dzieci" - dodaje.

Niezwykła była obsada sędziowska tego turnieju piłkarskiego. Nad przestrzeganiem zasad fair play na boisku czuwała siostra Hildegarda. "Jak się gra przy takim arbitrze, trudno inaczej" - przekonywali policjanci, którzy wcielili się w rolę zawodników.

A jak na swoje nowe zajęcia reagowała sama zainteresowana? "Bardzo mi się to podoba, może powinnam zajmować się tym częściej - zastanawiała się z uśmiechem siostra Hildegarda. 

Źródło: se.pl / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Kubek w kolorze białym z kolorowym nadrukiem.

Napis: Kubek siostry zakonnej - "Radość w Panu jest moją siłą"

Kubek nadaje się do mycia w zmywarkach.

Materiał: ceramika
Wysokość: 90 mm
Średnica górna/dolna: 75/70...

Skomentuj artykuł

Niezwykły turniej piłkarski! Policjantom i samorządowcom sędziowała benedyktynka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.