Anglia. Polski piłkarz został ofiarą rasizmu

Anglia. Polski piłkarz został ofiarą rasizmu
Fot. Łączy nas piłka / Youtube
sport.tvp.pl / kb

Reprezentant Polski w piłce nożnej Kamil Joźwiak podczas meczu drugiej ligi angielskiej został zaatakowany przez kibiców swojego klubu. Wyzwiska miały charakter rasistowski.

Do sytuacji doszło podczas sobotniego meczu Peterborough z Derby County. Kamil Jóźwiak na boisku pojawił się dopiero w 84 minucie. 23 latek w tym czasie zdążył na słuchać się wielu nieprzyjemnych słów pod swoim adresem.

"Część naszych kibiców wypowiadała homofobiczne oszczerstwa w stosunku do piłkarza Peterborough i rasistowskie komentarze pod adresem Jóźwiaka" – napisano w komunikacie grupy kibiców Derby.

Stowarzyszenie Punjabi Rams, czyli fanów klubu, w którym gra Jóźwiak nie kryło rozczarowania z zaistniałej sytuacji. Jednocześnie podkreślono, że za to zachowanie odpowiada mała grupa kibiców Derby County.

"Rozczarowujący wynik, ale jeszcze bardziej rozczarowujący był fakt, że mniejszość naszych kibiców wypowiadała homofobiczne oszczerstwa w stosunku do piłkarza Peterborough i rasistowskie komentarze pod adresem Jóźwiaka. Zgłaszaliśmy incydenty i zachęcamy innych, aby zrobili to samo, jeśli coś widzieliście albo słyszeliście" – czytamy na twitterowym profilu Punjabi Rams.

Ponadto stanowisko w tej sprawie wydało biuro prasowe klubu, które zapewniło, że wyciągnięcie konsekwencji wobec osób używających obraźliwych określeń względem Jóźwiaka oraz zawodnika Peterborough. 

"Dziękujemy Punjabi Rams za słuszne zgłoszenie tych incydentów i w żaden sposób nie akceptujemy tych działań. Będziemy współpracować z odpowiednimi władzami, aby ustalić, kim były te osoby" – poinformował klub Derby County.

Do tej pory do sprawy nie odniósł się reprezentant Polski Kamil Jóźwiak. 

Źródło: sport.tvp.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Janusz Rautszko
8,00 zł
10,00 zł

Oto drugą część książki Więcej niż być, w której poznajemy dalsze losy Leokadii Głogowskiej po wyjściu z płonącej wieży 11 września 2001 roku. Okazało się, że nie wszystko, co autor książki i jej główna bohaterka...

Skomentuj artykuł

Anglia. Polski piłkarz został ofiarą rasizmu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.