"Odkupienie" - film o tragedii, która może przydarzyć się każdemu z nas

"Odkupienie" - film o tragedii, która może przydarzyć się każdemu z nas
fot. Materiały prasowe
Informacja prasowa / materiały dystrybutora / pk

"Odkupienie" to przejmujący dramat o ludziach, którzy stanęli w obliczu niecodziennej tragedii. Film, który stał się sensacją na festiwalu w Sundance, z wybitnymi rolami Jasona Isaacsa, Marthy Plimpton, Ann Dowd i Reeda Birney’a można zobaczyć w kinach od 24 grudnia.

Wiele lat po niewyobrażalnej tragedii, która połączyła ich losy, dwie pary rodziców siadają naprzeciwko siebie w przykościelnej salce, aby odbyć najtrudniejszą rozmowę swojego życia. Początkowo onieśmieleni, z czasem odsłaniają się coraz bardziej, pozwalając, aby emocje wzięły górę i doprowadziły do dramatycznego, chwytającego za serce finału. W swoim poruszającym debiucie, scenarzysta i reżyser Fran Kranz zabiera widzów w podróż po odkupienie w głąb największych lęków, żalu i gniewu.

Rodziny, które stanęły w obliczu tragedii

- Praca nad tym filmem to bardzo emocjonalne doświadczenie. Mam w sobie wiele niepokoju i troski o prawdziwe rodziny, które przeżyły taki dramat. To przejmujące, kiedy mogę spotykać ludzi, którzy tego doświadczyli osobiście, rodziców, którzy stracili dziecko w podobnych okolicznościach. Rozmawiałem z osobami, które straciły bliskich w wyniku tragicznych sytuacji z użyciem broni - mówi Fran Kranz.

Dramat "Odkupienie" został bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytyków m.in. na festiwalu filmowym w Sundance. "Dotkliwy, wzruszający, zmuszający do myślenia" - z recenzji Deadline, "Wstrząsający i oczyszczający seans, znakomite aktorstwo i scenariusz" - Screen International, "Poczujecie jakbyście dotknęli prawdy" - Variety, "Intymny i szczery film o rozmowach, których Amerykanie nie mogą odbyć" - IndieWire.

DEON.PL POLECA

Film ma już na swoim koncie nagrodę Roberta Altmana przyznawaną podczas Film Independent Spirit Awards dla reżysera, reżysera castingu i obsady, a także nominacje do nagród: Critics' Choice Awards dla Ann Dowd - najlepsza aktorka drugoplanowa, Hollywood Critics Association dla Jasona Isaacsa - najlepszy aktor drugoplanowy, za najlepszy scenariusz, najlepszy debiut pełnometrażowy i najlepszy film niezależny oraz Film Independent Spirit Awards - nominacja dla Frana Kranza za najlepszy scenariusz (debiut).

W rolach głównych: Jason Isaacs (seria "Harry Potter"), Martha Plimpton ("Żona idealna"), Ann Dowd ("Opowieść podręcznej") i Reed Birney ("House of Cards"). Za reżyserię i scenariusz odpowiada debiutujący w tej roli Fran Kranz. Dystrybucja w Polsce - Galapagos Films.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Odkupienie" - film o tragedii, która może przydarzyć się każdemu z nas
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.