Ożywili świętych i biskupów. Będą "przewodnikami" po kościołach na starym mieście

Ożywili świętych i biskupów. Będą "przewodnikami" po kościołach na starym mieście
Fot. depositphotos.com / instagram.com
aciprensa.com / tk

W kościołach na starym mieście w Panamie, stolicy Panamy, pojawili się wirtualni święci i biskupi, którzy opowiadają o danej świątyni. Ten nietypowy i ciekawy pomysł ma przyciągnąć turystów przybywających w tym mieście.

W kwietniu tego roku w kościołach na Casco Viejo, historycznym i zabytkowym centrum Panamy, pojawiły się ekrany, na których przedstawione są informacje na temat tych zabytkowych świątyń. Turystów przyciągają przede wszystkim ożywieni wirtualni święci i biskupi, których rolą jest bycie „przewodnikami” po danym miejscu.

DEON.PL POLECA

W kościele Matki Bożej Miłosierdzia zobaczymy Świętego Piotra Nolasco, założyciela Zakonu Najświętszej Marii Panny Łaskawej. W kościele św. Józefa gości wita św. Augustyn z Hippony, jeden z ojców i doktorów Kościoła. O bazylice Santa María La Antigua opowiada Tomás de Berlanga OP, biskup Panamy w latach 1534-1537, z kolei św. Filip Neri czeka na turystów w kościele pod swoim wezwaniem.

Na ekranach przedstawiane są dwie prezentacje (dostępne w kilku językach). Pierwsza to „wizyta turystyczna”, czyli film zachęcający do odwiedzania kościołów na Casco Viejo. Druga prezentacja to nagranie na temat świątyni, w której akurat znajduje się turysta.

Ekrany wyświetlają także informacje o godzinach otwarcia muzeów czy punktów widokowych kościołów oraz godziny, o których odprawiane są Msze święte w danych świątyniach.

- Ludzie są zaskoczeni, widząc, że w tych zabytkowych świątyniach zastosowano tak zaawansowaną technologię w celu przekazywania zwiedzającym wartościowych treści – mówi María Isabel Arrocha, dyrektor Programu Publicznego Kościołów Starego Miasta w Panamie.

Źródło: aciprensa.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Franc OP, Magdalena Dobrzyniak

Czasem za duszpasterskimi sukcesami kryją się ból, kłamstwo i ludzka krzywda.
I na pewno nie stoi za nimi Duch Boży.

  • Czy można rozpoznać, że ktoś zamierza nas zranić?
  • Na jakie zachowania zwracać szczególną uwagę?
  • ...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ożywili świętych i biskupów. Będą "przewodnikami" po kościołach na starym mieście
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.