Paryska katedra Notre-Dame z klocków LEGO! Zachwyca detalami

Paryska katedra Notre-Dame z klocków LEGO! Zachwyca detalami
Fot. LEGO
lego.com / tk

Miłośnicy paryskiej architektury będą mieli okazję do nabycia i zbudowania z klocków LEGO słynnej katedry Notre-Dame. Miniaturową świątynię będzie można nabyć już od 1 czerwca.

Paryska katedra Notre-Dame z klocków LEGO

Na zdjęciach paryska katedra Notre-Dame z klocków LEGO prezentuje się wspaniale. Budowla składa się z ponad 4,3 tys. elementów i jak na swoje możliwości dość wiernie odwzorowuje oryginał.

Producent zadbał o to, aby można było odtworzyć realistyczne detale budowli, na które składają się charakterystyczne dzwonnice, rozety w oknach czy wysoka, strzelista iglica. Co więcej, gdy katedra będzie już zbudowana, w każdym momencie będzie można odczepić jej dach, aby pooglądać wnętrze świątyni.

"Ten model budowli zabierze Cię w historyczną podróż po dziejach katedry, począwszy od 1163 roku, kiedy to położono kamień węgielny, przez prace renowacyjne architekta Viollet-le-Duca w XIX wieku, po majestatyczną konstrukcję świątyni sprzed pożaru w 2019 roku" – czytamy na stronie producenta.

DEON.PL POLECA

Niecierpliwi mogą nabyć zestaw już w przedsprzedaży. Tak samo jak w przypadku bardziej rozbudowanych zestawów, na miniaturową katedrę Notre-Dame trzeba będzie trochę wydać, dokładnie 1099,99 zł. Wysoka cena nie będzie z pewnością przeszkodą dla miłośników Paryża i jej wyjątkowego zabytku.

Model składa się z 4383 elementów, mierzy 33 cm wysokości, 22 cm szerokości i 41cm głębokości.

Ponowne otwarcie katedry Notre-Dame po pożarze, który strawił ją w 2019 roku, zaplanowane jest na 8 grudnia 2024 roku. Prezydent Francji Emmanuel Macron zaprosił na tę uroczystość papieża Franciszka.

Źródło: lego.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tiago Forte

Uporządkuj swoje informacje, znajduj je w kilka sekund i uwolnij swoją kreatywność!

Po raz pierwszy w historii możemy sięgać do wiedzy w każdej chwili, z każdego miejsca na świecie. Nigdy nie było lepszego czasu na...

Skomentuj artykuł

Paryska katedra Notre-Dame z klocków LEGO! Zachwyca detalami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.