"Pilnie zatrudnię świętego Mikołaja"

"Pilnie zatrudnię świętego Mikołaja"
(fot. shutterstock.com)
Puls Biznesu / PAP / pk

Sypią się przedświąteczne oferty pracy i będzie ich przybywać. Zwiększone potrzeby mają nie tylko firmy kurierskie - pisze "Puls Biznesu".

Przed świętami rozkwit przeżywa branża handlowa i kurierska. Na ten okres firmy poszukują m.in. dodatkowych pakowaczy, magazynierów, osób do rozładunku towarów, prowadzenia dla klientów testów promocyjnych, degustacji, dostarczycieli przesyłek. Jednak nie tylko w tych sektorach potrzeba rąk do pracy.

- Zarówno osoby prywatne, jak i firmy przygotowujące przedświąteczne spotkania dla pracowników chętnie korzystają z usług restauracji i firm cateringowych, które dostarczają gotowe potrawy wigilijne do domu lub biura. W branży gastronomicznej i hotelarskiej najbardziej poszukiwani są kelnerzy, pomoc kuchenna, np. do lepienia pierogów wigilijnych i osoby sprzątające. Czas największego zapotrzebowania na ich pracę to okres od 22 grudnia do 7 stycznia - stwierdza Marta Pilipowicz, dyrektor regionu w LeasingTeam.

O pracowników nie jest jednak łatwo. Trzeba o nich zabiegać, nie tylko atrakcyjnymi stawkami, także legalną formą zatrudnienia. Według LeasingTeam będą dominować umowy-zlecenia oraz praca tymczasowa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Pilnie zatrudnię świętego Mikołaja"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.