Po 2 tys. lat Sadzawka Siloe zostanie otwarta dla zwiedzających. To w niej Jezus uzdrowił niewidomego

Po 2 tys. lat Sadzawka Siloe zostanie otwarta dla zwiedzających. To w niej Jezus uzdrowił niewidomego
Sadzawka Siloe po 2 tys. lata zostanie otwarta dla zwiedzających (fot. depositphotos.com / Facebook.com)
polsatnews.pl / tk

Izraelski Urząd Starożytności, Izraelski Zarząd Parków Narodowych i Fundacja Miasta Dawida ogłosiły, że Sadzawka Siloe, w której Jezus uzdrowił niewidomego mężczyznę zostanie otwarta dla zwiedzających po 2 tys. lat. To "Jedno z najbardziej znaczących miejsc potwierdzających biblijne dziedzictwo Jerozolimy (...)" - powiedział Ze'ev Orenstein, dyrektor ds. międzynarodowych Fundacji Miasta Dawida w Jerozolimie.

„Władze Izraela podjęły przełomową decyzję o odkopaniu historycznej sadzawki Siloe, która w starożytności była częścią systemu wodociągowego Jerozolimy oraz pełniła funkcję zbiornika wodnego w czasach Świątyni i panowania króla Ezechiasza, około 2700 lat temu” – czytamy na polsatnews.pl.

- Wykopaliska w Sadzawce Siloe mają ogromne znaczenie dla chrześcijan na całym świecie - powiedział pastor John Hagee, założyciel i przewodniczący organizacji Christians United for Israel.

To właśnie w tej sadzawce, jak czytamy w Ewangelii wg św. Jana, Jezus uzdrowił niewidomego (J 9,7).

DEON.PL POLECA

Przechodząc obok ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. Uczniowie Jego zadali Mu pytanie: «Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomym - on czy jego rodzice?» Jezus odpowiedział: «Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże. Potrzeba nam pełnić dzieła Tego, który Mnie posłał, dopóki jest dzień. Nadchodzi noc, kiedy nikt nie będzie mógł działać. Jak długo jestem na świecie, jestem światłością świata». To powiedziawszy splunął na ziemię, uczynił błoto ze śliny i nałożył je na oczy niewidomego, i rzekł do niego: «Idź, obmyj się w sadzawce Siloam» - co się tłumaczy: Posłany. On więc odszedł, obmył się i wrócił widząc.

- Jedno z najbardziej znaczących miejsc potwierdzających biblijne dziedzictwo Jerozolimy — nie tylko w kwestii wiary, ale w rzeczywistości — mający znaczenie dla miliardów ludzi na całym świecie, zostanie w pełni udostępniony po raz pierwszy od 2 tysięcy lat – powiedział Fox News Ze'ev Orenstein, dyrektor ds. międzynarodowych Fundacji Miasta Dawida w Jerozolimie.

Sadzawka Siloe została odkryta na nowo w 2004 roku. Do tego czasu to biblijne miejsce popadało w ruinę. Dla archeologów sadzawka stała się miejscem badać i cennym źródłem wiedzy nt. życia ludzi w starożytnych czasach.

Źródło: polsatnews.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulrich Nersinger

Wielkie tajemnice. Aura skandalu. Materiał na dziesiątki filmów sensacyjnych. Wszystko to w jednej książce

Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania. Ale czy na pewno? W swojej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej...

Skomentuj artykuł

Po 2 tys. lat Sadzawka Siloe zostanie otwarta dla zwiedzających. To w niej Jezus uzdrowił niewidomego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.