80-latka jedzie na rowerze przez Rosję. Ma przed sobą tysiące kilometrów

80-latka jedzie na rowerze przez Rosję. Ma przed sobą tysiące kilometrów
fot. Asya Vee / Unsplash
4 miesiące temu
PAP / pk

11 maja podróżniczka miała za sobą blisko 1500 kilometrów trasy. Czeka ją jeszcze około 8,5 tysiąca kilometrów, które ma zamiar pokonać, by spełnić marzenie o podróży do Magadanu.

80-letnia Julia Michajluk, rosyjska podróżniczka, która ma na koncie 25 wypraw rowerowych, znów przemierza Rosję. Tym razem - jak podała w maju prasa - Michajluk podróżuje z Tweru w środkowej Rosji do Magadanu na Dalekim Wschodzie. Przed nią tysiące kilometrów.

11 maja podróżniczka miała za sobą blisko 1500 kilometrów trasy. Czeka ją jeszcze około 8,5 tysiąca kilometrów, które ma zamiar pokonać, by spełnić marzenie o podróży do Magadanu. Wybierała się tam w zeszłym roku, ale na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa. Pozostała więc w domu, trenując formę na wyprawach rowerowych po obwodzie twerskim. Zanim wyruszyła w obecną podróż, zaszczepiła się przeciwko Covid-19.

Droga może jej zająć trzy-cztery miesiące. Jadąc przez Rosję, zatrzymuje się u znajomych, których przez lata wypraw zgromadziło się niemało.

Pani Julia pracowała jako nauczycielka wychowania fizycznego. Być może dlatego - jak mówi portalowi KP.ru - "nie wie, co to choroba". Pasję rowerową odkryła w sobie, gdy przeszła na emeryturę. Od tego czasu objechała rowerem znaczną część Rosji i wiele krajów UE; była m.in. w Polsce. Już w 2009 roku została uznana za najstarszą podróżniczkę rowerową w Rosji.

Zeszłoroczną przerwę w podróżowaniu wykorzystała na publikowanie zdjęć z poprzednich wypraw - w tym celu założyła konto na Instagramie. Ze sobą zabiera zawsze aparat fotograficzny.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
23,03 zł
32,90 zł

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

80-latka jedzie na rowerze przez Rosję. Ma przed sobą tysiące kilometrów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.