Poznań: Koncert "Out of Time 966" na 1050-lecie chrztu Polski

Poznań: Koncert "Out of Time 966" na 1050-lecie chrztu Polski
(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

Syn Boba Marleya - Ky-Mani Marley, gwiazda reggae Gentleman, Alborosie i chór pod batutą Jacka Sykulskiego wystąpią w sobotę przed poznańską publicznością w projekcie "Out of Time 966". Koncert odbędzie się w ramach obchodów 1050-lecia chrztu Polski.

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że "Out of Time 966" to zderzenie różnorodnych środowisk artystycznych i gatunków muzycznych, które wspólnie tworzą muzyczne dzieło o "pokoju, problemach współczesnego świata oraz globalnym kryzysie wartości".

DEON.PL POLECA
Koncert, który odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, podzielony zostanie na dwie części. W pierwszej - "Perform" wezmą udział przedstawiciele polskiej sceny niezależnej, w tym Rebeka, Błażej Król, Titus, Paluch oraz Biff. Natomiast w drugiej - "Symphonical" wystąpi syn legendarnego Boba Marleya - Ky-Mani Marley, gwiazda europejskiego reggae Gentleman oraz przedstawiciel włoskiej sceny muzycznej Alborosie.

Dyrygent Poznańskiego Chóru Chłopięcego i jednocześnie organizator wydarzenia Jacek Sykulski powiedział PAP, że "koncert będzie wielkim spektaklem, wielkim wydarzeniem związanym ideowo z rocznicą 1050-lecia chrztu Polski".

DEON.PL POLECA

- Daliśmy jednak pewną swobodę artystyczną wszystkim wykonawcom, szczególnie polskiej scenie niezależnej, która będzie tworzyć pierwszą część koncertu. Publiczności zaprezentowane będą też w większości utwory, które powstały specjalnie na ten koncert - dodał Sykulski.

Jak podkreślił, wszystkim wykonawcom towarzyszyć będzie 40-osobowy Poznański Chór Chłopięcy oraz Poznańska Orkiestra Kameralna.

- Dla mnie, jako szefa chóru będzie to też kolejne doświadczenie. Co prawda już w ubiegłym roku współpracowałem z Gentlemanem, natomiast nigdy nie mieliśmy doświadczenia np. z muzyką punk rockową. Nigdy też wcześniej nie słuchałem w ogóle takiej muzyki, ale próbując ją ubrać w klasyczną szatę dźwiękową musiałem się w nią zagłębić i musze powiedzieć, że ten gatunek może być naprawdę fascynujący - dodał.

Koncert "Out of Time 966" jest kolejnym projektem Sykulskiego stworzonym z okazji 1050-lecia chrztu Polski. Pierwszą kompozycją było "Oratorium 966.pl", zaprezentowane po raz pierwszy w kwietniu w Poznaniu podczas głównych obchodów jubileuszu chrztu Polski.

- Ten koncert będzie taką klamrą spinającą te obie rzeczy. Oratorium było skierowane do zupełnie innego grona odbiorców. Ja jestem wykształconym klasycznie kompozytorem, ale widzę również potrzebę tego, żeby wyjść naprzeciw ludziom młodym, którzy szukają. I to jest właśnie propozycja i wydarzenie stworzone dla tych, którzy szukają - powiedział.

Projekt "Out of Time 966" jest współfinansowany przez miasto Poznań oraz Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Chrzest966". Partnerem wydarzenia jest Konsulat Honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Poznaniu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Poznań: Koncert "Out of Time 966" na 1050-lecie chrztu Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.