Przepis na marynowane buraczki siostry Anastazji

Przepis na marynowane buraczki siostry Anastazji
(Fot. pl.depositphotos.com)

Przygotowanie marynowanych buraczków nie sprawi zbyt wiele trudności. Są proste w przygotowaniu, można podawać je jako przystawkę do głównego dania lub jako dodatek do potraw. Jeżeli zrobicie to według przepisu siostry Anastazji, to efekt przejdzie wasze oczekiwania.

Na przetwory należy dobierać owoce i warzywa zdrowe, jędrne, nieprzejrzałe, najlepiej świeżo zebrane. Wszystkie warzywa i owoce przeznaczone na przetwory koniecznie dokładnie oczyścić i umyć pod bieżącą wodą. 

Do przechowywania przetworów należy używać słoików bez pęknięć i wyszczerbień z zakręcanymi, nieuszkodzonymi wieczkami. Słoje, słoiki, butelki przeznaczone do przechowywania przetworów koniecznie muszą być dokładnie umyte i wyparzone. Jest to ważne dla wszystkich pasteryzowanych warzyw i owoców.

Jak krok po kroku przygotować marynowane buraczki?

Składniki:

  • dowolna ilość buraczków czerwonych

Składniki zalewy:

  • 1 l wody
  • 1 łyżka cukru
  • 1 płaska łyżka soli
  • 1 mała łyżeczka kwasku cytrynowego
  • ziele angielskie (na 1słoik 2-3 ziarenka)
  • liście laurowe (na 1 słoik 1 listek)

Poznaj także inne przepisy z książki "153 przetwory i dania mięsne Siostry Anastazji" 

DEON.PL POLECA

Przygotowanie:

Buraczki ugotować (na półtwardo) w lekko osolonej wodzie. Następnie należy je obrać i przełożyć do słoików. Przygotować zalewę z obok wymienionych składników i zagotować. Gorącą zalać buraczki i szczelnie zakręcić słoiki. Pasteryzować przez około 15-20 minut.

Pasteryzacja

Słoiki z przetworami pasteryzuje się przez ich gotowanie w dużym garnku, którego dno wyłożone jest płótnem lub specjalną dziurkowaną wkładką. Słoiki ustawia się w odstępach, aby gorąca woda między nimi swobodnie przepływała. Słoiki ustawia się w garnku z gorącą wodą tak, by były zanurzone w wodzie do ¾ ich wysokości. Po skończonej pasteryzacji ostrożnie wyjmujemy słoiki i stawiamy luźno na ściereczce do czasu przestygnięcia. Szczelność sprawdzamy na drugi dzień.

WAM/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Anastazja Pustelnik FDC, Sławomir Rusin

Przez żołądek do serca. Miliony razy

Swój pierwszy w pełni samodzielny posiłek przygotowała dopiero, gdy miała 17 lat. To było w 1967 roku, dzień po śmierci mamy. Zrobiła ziemniaki z kwaśnym mlekiem. Pierwszy chleb spaliła,...

Skomentuj artykuł

Przepis na marynowane buraczki siostry Anastazji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.