5 najlepszych przepisów siostry Anastazji, które sprawdzili nasi czytelnicy

5 najlepszych przepisów siostry Anastazji, które sprawdzili nasi czytelnicy
(fot. shutterstock.com / Wydawnictwo WAM)
Logo źródła: WAM Siostra Anastazja / DEON.pl

Dziś urodziny legendarnej Siostry Anastazji. Te przepisy na pewno Was nie zawiodą, bo sprawdziliście je sami.

Poniższe przepisy to absolutne hity. Wybór sporządziliśmy biorąc pod uwagę ilość wejść czytelników przez ostatnie lata.

1. Trzy sposoby na ogórki kiszone

Dobre ogórki kiszone? Ten materiał to absolutny hit DEON.pl. Ogórki kiszone siostry Anastazji trafiły już na niejeden polski stół. Przez ostatnie osiem lat użytkownicy naszego portalu czytali o nich ponad 750000 razy.

Ogórki to trudna sztuka. Te sztuczki sprawią, że na pewno będą smaczne. Siostra Anastazja mówi, że "potrzeba trzech rzeczy":

DEON.PL POLECA

Czystych słoików, dorodnych warzyw i owoców oraz sprawdzonych przepisów. Słoiki i wieczka muszą być całe, bez odprysków, pęknięć czy śladów rdzy. Owoce i warzywa trzeba kupić świeże. Ważne, by nie były przygniłe i uszkodzone. Najlepiej jest kupować od kogoś zaufanego i sprawdzonego. Ale są i inne sposoby. Mnie nauczono, że, gdy idzie się na targ kupować ogórki, to trzeba zabrać ze sobą nóż. Trzeba przekroić ogórka na pół i sprawdzić, co jest w środku. Jeśli wygląda dobrze, nie ma w nim na przykład pustych miejsc przy pestkach, to jest duże prawdopodobieństwo, że przetwory z tych ogórków nam wyjdą.

2. "Pychotka" - słodki przebój Siostry Anastazji

"Pychotkę" Siostry Anastazji zna chyba każdy. To najpopularniejszy słodycz na naszym serwisie, który urozmaicił niejeden podwieczorek. Nic dziwnego!

3. Jesienna perła, czyli borowiki marynowane

Grzyby marynowane to przysmak nie lada. Każdy grzybiarz ma swój ulubiony smak grzyba marynowanego. Decydują o nim trzy elementy: sposób obgotowania grzybków, zalewa a szczególnie stosunek: ocet-woda i przyprawy.
Pamiętajmy, że grzyby muszą pochodzić z absolutnie pewnego źródła. Jeśli nie jesteśmy wytrawnymi grzybiarzami, nie zbierajmy ich sami!

4. "Słodka Teściowa", czyli jeszcze jeden powód, by się nie odchudzać

Jeśli ktokolwiek z was ma w planach dietę, to może przełożyć ją na później. Z taką "Teściową" każde popołudnie jest słodkie.

5. Pierogi ruskie według przepisu Siostry Anastazji

To podstawa niejednej diety - nie tylko studenckiej, bo któż z nas nie przepada za domowymi pierogami. I wbrew pozorom nie są one tak trudne do przygotowania. Warto się o tym przekonać, bo, spójrzmy prawdzie w oczy, żadne kupne pierogi nie dorównają w smaku tym domowym. Polecamy sprawdzony przepis Siostry Anastazji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
S. Anastazja Pustelnik FDC

Wielka księga specjałów Siostry Anastazji to ponad 400 sprawdzonych przepisów na przystawki, zupy, sałatki, dania mięsne, rybne i warzywne. A co najważniejsze, przyrządzisz je ze składników dostępnych w każdym sklepie. To przepisy dla każdego i...

Skomentuj artykuł

5 najlepszych przepisów siostry Anastazji, które sprawdzili nasi czytelnicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.