Tegoroczna Miss Universe: Korona nie należy do mnie, tylko do Boga

Tegoroczna Miss Universe: Korona nie należy do mnie, tylko do Boga
Fot. Aditya Saxena / unsplash.com / Instagram.com
churchpop.com / tk

Pochodząca z Nikaragui Sheynnis Palacios zapisała się w historii zdobywając w tym roku koronę Miss Universe w Salwadorze. Po zdobyciu tego tytułu powiedziała, że ta korona nie należy do niej, lecz do Boga.

Sheynnis jest pierwszą kobietą z Nikaragiu, która zdobyła to prestiżowe wyróżnienie. Sytuacja w jej ojczyźnie jest ciężka ze względu na reżim prezydenta Daniela Ortegi. Dyktator prowadzi bezwzględne rządy często wymierzając ataki w tamtejszy Kościół.

Zdobycie korony Miss Universe jest więc dla Palacios dodatkowym wyróżnieniem. - Czuję się szczęśliwa. To jest zwycięstwo dla nas, dla moich rodaków... W moim kraju wszyscy wychodzą na ulice i świętują ten moment z flagą. To daje nam radość, daje nam nadzieję, daje nam prawdziwe zwycięstwo – przyznała kobieta.

W konkursach piękności Sheynnis zaczęła startować w 2016 roku. Wówczas zdobyła tytuł Miss Teen Nicaragua. W 2020 otrzymała koronę Miss World Nicaragua 2020, w 2023 roku Miss Nicaragua oraz Miss Universe.

"Korona nie należy do mnie, tylko do Boga"

23-latka otwarcie mówi o swojej wierze w Boga. - Jestem osobą wierzącą, katoliczką. Dla mnie modlitwa to sposób, który sprawia, że czuję się bardziej komfortowo. Korona nie należy do mnie, tylko do Boga – wyznała Miss Universe w rozmowie z ABS-CBN News.

Źródło: churchpop.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Virginia Ann Froehle RSM

Nieustanna gonitwa między pracą, domem, przedszkolem, szkołą. Zabieganie, zmęczenie, poczucie przytłoczenia obowiązkami. Spełnianie życzeń najbliższych zawsze z uśmiechem na twarzy. Brzmi znajomo?

Co zrobiłaś dzisiaj dla innych? I czy zrobiłaś też coś dla siebie? Czy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tegoroczna Miss Universe: Korona nie należy do mnie, tylko do Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.