"To przykład dla nas, dorosłych". 12-latka ocaliła czworo dzieci; została odznaczona przez prezydenta

"To przykład dla nas, dorosłych". 12-latka ocaliła czworo dzieci; została odznaczona przez prezydenta
fot. ГУ ДСНС України у Закарпатській області / YouTube
PAP / pk

Woda zaczęła zalewać budynek i podwórko. Dziewczynka wzięła swojego brata za rękę i pobiegła do sąsiedniego domu. Tam było troje przestraszonych dzieci, a woda sięgała już kolan.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odznaczył medalem 12-latkę, która podczas lipcowej powodzi w obwodzie zakarpackim uratowała czworo dzieci, w tym swojego siedmioletniego brata.

DEON.PL POLECA12-letnia Tetiana Tułajdan, uczennica VII klasy, została odznaczona medalem "Za uratowane życie". Dekret w tej sprawie szef państwa podpisał w 21 lipca.

Jak poinformowało biuro prezydenta, nastolatka uratowała swojego 7-letniego brata i troje dzieci z sąsiedztwa przed powodzią, do której doprowadziły silne ulewy w miejscowości Jasina na Zakarpaciu.

Dziewczynka wyłączyła w domu prąd i zaprowadziła dzieci na strych. Woda osiągnęła w tym czasie poziom jednego metra.

Media relacjonowały, że woda zaczęła zalewać budynek i podwórko, kiedy Tetiana była w domu sama z bratem. Wzięła chłopca za rękę i pobiegła do sąsiedniego domu należącego do jej ciotki. Tam było troje przestraszonych dzieci, a woda sięgała już kolan. 12-latka uspokoiła dzieci i zaprowadziła je na wyższe piętro. Tam czekano na przyjście dorosłych.

"Odważny czyn Tetiany to przykład dla nas, dorosłych, który zasługuje na to, by wszyscy się o nim dowiedzieli" - podkreślił szef władz obwodowych Zakarpacia Anatolij Połoskow.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"To przykład dla nas, dorosłych". 12-latka ocaliła czworo dzieci; została odznaczona przez prezydenta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.