To wyjątkowe miejsce w Beskidach. Ratownicy GOPR zapraszają na szlak

To wyjątkowe miejsce w Beskidach. Ratownicy GOPR zapraszają na szlak
fot. GrupaPZU / YouTube
GrupaPZU / YouTube / pk

Chociaż Beskidy kojarzą się głównie z łagodnymi stokami, są w nich miejsca, które swoim wyglądem przypominają bardziej Tatry, niż porośnięte lasem wzgórza. Poznajcie jedyny w swoim rodzaju szlak w Beskidzie Wyspowym. Jest mało znany i na pewno was zaskoczy.

Grupa PZU z okazji 15-lecia współpracy z GOPR przygotowała cykl filmów poświęconych polskim górom. W każdym odcinku ratownicy zabierają nas na wycieczkę mało znanym ale za to pięknym szlakiem. W pierwszym odcinku mogliśmy pokonać z nimi zjawiskowy szlak w Bieszczadach. Teraz pora na Beskid Wyspowy.

"W drugim odcinku cyklu ratownicy zabiorą nas na wycieczkę na najwybitniejszą górę Beskidu Wyspowego: Luboń Wielki. Trasa, którą prezentujemy w filmie prowadzi żółtym szlakiem z Rabki Zaryte przez Perć Borkowskiego i jest – dzięki fragmentowi prowadzącemu przez unikalne gołoborze – wyjątkowa w skali całych Beskidów. Niezapomniane wrażenia czekają nas także na szczycie, z którego zejdziemy ścieżką znakowaną na czerwono, będącą fragmentem Małego Szlaku Beskidzkiego. Zapraszamy do krajoznawczej uczty, okraszonej widokami z drona oraz ciekawą narracją ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR!" – czytamy pod filmem na YouTube.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Lenartowicz SJ

Taki jestem zaabsorbowany tymi moimi bakteriami, a tu dzisiaj trzeba coś powiedzieć o miłości…

Ojciec Piotr Lenartowicz (1934–2012) – barwna postać krakowskich jezuitów, profesor, filozof przyrody, doktor nauk medycznych, uwielbiany kaznodzieja. Jego niedzielne kazania przez...

Skomentuj artykuł

To wyjątkowe miejsce w Beskidach. Ratownicy GOPR zapraszają na szlak
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.