Tysiąc osób odzyskało wzrok. Wszystko dzięki jednemu człowiekowi

Tysiąc osób odzyskało wzrok. Wszystko dzięki jednemu człowiekowi
Dzięki youtuberowi tysiąc osób odzyskało wzrok (fot. MrBeast / YouTube.com)
dobrewiadomosci.net.pl / tk

Jimmy Donaldson, internetowy twórca, który działa pod pseudonimem MrBeast postanowił opłacić niedawno zabieg usunięcia zaćmy u tysiąca osób zmagających się z tą chorobą. Na YouTube pojawił się film z tej szczytnej inicjatywy.

Kanał MrBeast obserwuje ponad 130 milionów internautów, co czyni Donaldsona jednym z największych indywidualnych twórców na świecie.

Tysiąc osób odzyskało wzrok

Pod koniec stycznia tego roku 24-latek udostępnił na YouTube film zatytułowany: „Tysiąc niewidomych osób widzi po raz pierwszy”. Okazało się, że influencer postanowił opłacić zabieg usunięcia zaćmy, choroby oczu, tysiącu osobom.

- Leczymy ślepotę tysiąca ludzi – powiedział Jimmy Donaldson w filmie, który uzbierał jak dotąd ponad 94 mln wyświetleń. „Film zawiera wzruszające sceny dokumentujące reakcje pacjentów przed i po zabiegu, dzięki któremu znów mogli wyraźnie widzieć” – czytamy na portalu dobrewiadomosci.net.pl.

MrBeast postanowił skontaktować się z okulistą i chirurgiem Jeffem Levensonem, który od ponad 20 lat w Jacksonville na Florydzie koordynuje program „Gift of Sight” („Dar wzroku”). Dzięki niemu osoby nieubezpieczone mają zapewnioną bezpłatną operację zaćmy. - Połowa wszystkich przypadków ślepoty na świecie dotyczy ludzi, którzy potrzebują 10-minutowej operacji – powiedział Levenson w filmie.

40 pierwszych pacjentów

Na początku Jimmy Donaldson postanowił zadzwonić do schronisk dla bezdomnych i klinik, w których wykonuje się bezpłatne zabiegi. Dzięki temu zdobył listę 40 osób zmagających się z zaćmą. Skierował ich następnie do chirurga Levensona, który w jeden dzień przeprowadził wszystkie operacje.

Pacjenci, którzy byli na liście początkowo nie chcieli uwierzyć, że ktoś oferuje im bezinteresowną pomoc. Z czasem jednak dali się przekonać na zabieg usunięcia zaćmy.

„Z czasem zaczęto działać na większą skalę. Chirurg skontaktował Donaldsona z organizacją non-profit SEE International, która zapewnia bezpłatną opiekę okulistyczną na całym świecie potrzebującym pacjentom. Levenson jest naczelnym lekarzem tej organizacji” – podaje portal dobrewiadomosci.net.pl.

YouTuberowi w trzy tygodnie udało się dotrzeć do tysiąca pacjentów potrzebujących operacji oczu. Były to osoby m.in. z Jamajki, Hondurasu, Namibii, Meksyku, Indonezji, Brazylii, Wietnamu czy Kenii.

– Jeśli MrBeast może rozpalić ten ogień i jeśli możemy uzyskać wsparcie rządowe i prywatne, jesteśmy w stanie zakończyć połowę całej ślepoty na świecie – powiedział Levenson i dodał: "Udałoby się w ten sposób ograniczyć koszty oraz zyskać niewiarygodny wzrost produktywności i potencjału ludzkiego.

To nie pierwszy raz, kiedy Jimmy Donaldson podejmuje działania charytatywne. Wcześniej postanowił oczyścić jedną z najbardziej zamiecionych plaż na świecie czy zasadzić 20 milionów drzew.

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ

Jezus, który uzdrawia, wzrusza się, ceni przyjaźń, a przede wszystkim kocha – taki obraz Syna Bożego przybliża czytelnikom Stanisław Biel SJ. W rozważaniach, czerpiących obficie z ewangelicznych opisów, ukazuje serce Jezusa, Boga-Człowieka pochylającego się nieustannie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tysiąc osób odzyskało wzrok. Wszystko dzięki jednemu człowiekowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.