W Brazylii powstał nowy posąg Chrystusa. Jest większy od posągu z Rio de Janeiro

W Brazylii powstał nowy posąg Chrystusa. Jest większy od posągu z Rio de Janeiro
Fot. RS OFFROAD / YouTube.com
Zdzisław Malczewski TChr / vaticannews.va / tk

W Brazylii powstał nowy posąg dedykowany Zbawicielowi świata. Jest nim pomnik Chrystusa Opiekuna zbudowany na wzgórzu w pobliżu miasta Encantado w stanie Rio Grande do Sul. Pod względem wielkości jest to trzeci na świecie posąg Chrystusa.

Nowy posąg Chrystusa w Brazylii

Encantado - co znaczy oczarowany – to nazwa ponad 20-tysięcznego miasta położonego w dolinie Taquari i oddalonego od stolicy stanu Porto Alegre o blisko 150 km. Mieszka tam wielu potomków włoskich imigrantów. Postawienie pomnika Chrystusa Opiekuna to inicjatywa miejscowej wspólnoty katolickiej, która rozpoczęła realizację swojego celu w 2019 roku.

Niestety czas pandemii wstrzymał realizację podjętych zamierzeń. Z ustaniem restrykcji sanitarnych z powodu koronawirusa podjęto budowę. Wykonanie dzieła podjął się Markus Moura artysta rzeźbiarz pochodzący z północnowschodniego stanu Ceará.

Posąg Chrystusa Opiekuna ma 43 metry wysokości wliczając cokół, na którym postawiono dzieło. Rozpiętość ramion wynosi 36 metrów. Pomnik podziwiało już ponad 50 tys. osób, a wśród nich turyści z 21 krajów, którzy przybyli do miasteczka, by poznać z bliska to dzieło zwracające uwagę swoją wielkością i imponującym pięknem sakralnym.

DEON.PL POLECA

Na uwagę odwiedzających zwraca uwagę duże serce Chrystusa, do którego można dotrzeć windą ustawioną wewnątrz figury. Z serca Chrystusa – chronionego grubym szkłem - rozciąga się przepiękny widok na całą dolinę, w której znajduje się miasto Encantado. Nocą serce Chrystusa jest podświetlone w czerwonym kolorze i jest widoczne nawet z dużej odległości.

Źródło: Zdzisław Malczewski TChr / vaticannews.va / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Richard Rohr

Najważniejsza i przełomowa książka jednego z najbardziej wpływowych chrześcijańskich myślicieli współczesności

Jezus jest Chrystusem – obrazem Boga na miarę wszechświata. Richard Rohr ukazuje, że właśnie ta zapomniana prawda może zmienić nasz sposób widzenia świata i...

Skomentuj artykuł

W Brazylii powstał nowy posąg Chrystusa. Jest większy od posągu z Rio de Janeiro
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.