Warszawa widziana z… Gór Świętokrzyskich. To rekord!

Warszawa widziana z… Gór Świętokrzyskich. To rekord!
Fot. Oleksii Topolianskyi / unsplash.com / Facebook.com
dalekiewidoki.pl / twojapogoda.pl / tk

Na portalu dalekiewidoki.pl zostało opublikowane zdjęcie zrobione ze Świętego Krzyża, gołoborza na Łysej Górze w Górach Świętokrzyskich. Widać na nim między innymi Varso Tower - najwyższy budynek w Polsce i w Unii Europejskiej. To jak dotąd najdalszy widok na Warszawę, jaki udało się sfotografować.

Tę niezwykłą fotografię wykonał Paweł Kłak. Widoczny na zdjęciu 310 metrowy Varso Tower uwiecznił z odległości aż 152,1 kilometrów. Panorama przedstawia także RTCN Raszyn (maszt nadajnika radiowego i telewizyjnego pod Warszawą – przyp. red.), a także komin w Wierzbicy.

"Symulacje komputerowe wskazywały, że przy standardowej refrakcji atmosferycznej warszawskie wieżowce są schowane za horyzontem. Na szczęście w przyrodzie występuje czasem niestandardowa refrakcja. Światło ugina się mocniej niż zwykle w  niejednorodnej atmosferze i pozwala niejako 'zajrzeć za horyzont'" – czytamy na portalu dalekiewidoki.pl.

"Paweł Kłak bije wciąż to nowe rekordy w swoich obserwacjach. 20 października odnotował wcześniejszy. Wtedy udało mu się uwiecznić Baraniec w słowackich Tatrach Zachodnich z okolic ruin zamku w Bodzentynie w Górach Świętokrzyskich. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że oba miejsca dzieli odległość aż 212,9 kilometra. To najdalsza obserwacja Tatr Zachodnich z Polski oraz najdalsza w ogóle obserwacja długodystansowa z terenu województwa świętokrzyskiego" – podaje z kolei portal twojapogoda.pl.

Źródło: dalekiewidoki.pl / twojapogoda.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Żmuda Trzebiatowska

Droga do siebie nie jest prosta, ale masz w sobie wystarczająco siły, by ją przejść

Kim jest kobieta, którą jesteś? Jaka jest? Czego pragnie? Czy jest szczęśliwa i czuje się spełniona, przyjęta przez świat?...

Skomentuj artykuł

Warszawa widziana z… Gór Świętokrzyskich. To rekord!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.