Wierni obrzucili księdza owsem w czasie mszy. Kapłan bronił się patelnią i kropidłem

Wierni obrzucili księdza owsem w czasie mszy. Kapłan bronił się patelnią i kropidłem
Fot. Canva / Facebook.com
Facebook.com / tk

26 grudnia w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Goraju (woj. lubelskie) doszło do niecodziennej sytuacji. Ksiądz, który w czasie mszy przeszedł wśród wiernych, aby pokropić ich wodą święconą, został obrzucony owsem. Nagranie z tej sytuacji stało się hitem internetu.

Drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia Kościół obchodzi wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika, który został ukamienowany przez społeczność żydowską w Jerozolimie. To właśnie z tej okazji w wielu kościołach praktykuje się tradycję obrzucania księdza owsem.

DEON.PL POLECA

Wierni obrzucili księdza owsem w czasie mszy

Nie inaczej było w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Goraju na Lubelszczyźnie. W trakcie mszy świętej, ks. Leszek Boryło przechodził wśród wiernych, aby pokropić ich wodą święconą, ci obrzucili go owsem. Na nagraniu widać, jak kapłan „bronił się” nie tylko kropidłem, ale i… patelnią.

Film udostępniony przez parafię na Facebooku stał się hitem. Internauci bardzo pozytywnie zareagowali na tę niecodzienną sytuację w komentarzach.

"Piękna tradycja! Dobrze że proboszcz z poczuciem humoru!"; "Warto jeszcze zwrócić uwagę na ogromną rzeszę ludzi uczestniczących we mszy świętej, dzieci, młodzież, dorośli. Cudowna parafia"; "Ksiądz nie żałuje wody święconej, a ludzie nie żałują owsa.. super się ogląda"; "Widać że mają super człowieka za księdza, to właśnie tak zjednuje się parafian" – to tylko jedne z licznych komentarzy, jakie pojawiły się pod nagraniem.

Źródło: Facebook.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Janusz Umerle

Święty Paweł pisał, że uczeń Chrystusa jest glinianym naczyniem (por. 2 Kor 4,7), którego wyjątkowość kryje się w tym, co ono w sobie zawiera. W przypadku sakramentu święceń skarbem, który jest zdeponowany w sercu każdego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wierni obrzucili księdza owsem w czasie mszy. Kapłan bronił się patelnią i kropidłem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.