Wyspa u wybrzeży Szkocji wystawiona na sprzedaż. Malowniczy widok i święty spokój w pakiecie

Wyspa u wybrzeży Szkocji wystawiona na sprzedaż. Malowniczy widok i święty spokój w pakiecie
fot. Bill Crookston / YouTube
Business Insider / Bill Crookston / YouTube pk

Jeśli marzysz o prywatnej wyspie z latarnią morską i oszałamiającym widokiem, twoje marzenie może się spełnić. Położona u południowo-zachodnich wybrzeży Szkocji wyspa Pladda została właśnie wystawiona na sprzedaż.

Jak informuje Business Insider, nieruchomość na wyspie Pladda liczy prawie 10 ha i położona jest 50 kilometrów od Glasgow. Jej przyszły właściciel, oprócz malowniczej latarni morskiej, nabędzie dom latarnika z pięcioma sypialniami, kuchnią, łazienką i dwoma pokojami dziennymi. Choć budynek wymaga remontu, latarnia jest zmodernizowana i sterowana zdalnie przez Northern Lighthouse Boards w Edynburgu. Tradycyjne oświetlenie latarni zostało zastąpione diodami LED, zasilanymi energią słoneczną. Latarnia jest zabytkiem, ponieważ służy kapitanom statków już od 1790 roku.

Oprócz zabudowań - wspominanego domu latarnika oraz budynków gospodarczych - na wyspie znajduje się ogród o powierzchni 1 ha.

Jak podaje Business Insider, "wyspa jest ważnym miejscem lęgowym i przystankiem dla wielu wędrownych ptaków morskich" - rybitw popielatych, turkawek, kszyk i mew - a w pobliskich wodach pływają delfiny.

Przyszły właściciel wyspy, której cena wynosi 350 tys. funtów (1 mln 947 tys. zł.) będzie miał pod dostatkiem świętego spokoju i będzie mógł rozkoszować się malowniczym pejzażem wybrzeża Szkocji i Irlandii Północnej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Wyspa u wybrzeży Szkocji wystawiona na sprzedaż. Malowniczy widok i święty spokój w pakiecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.