Papież do katolików Szkocji: niech chrześcijanie będą świadkami radości Ewangelii

Papież do katolików Szkocji: niech chrześcijanie będą świadkami radości Ewangelii
fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI
KAI / ml

„Niech wszyscy uczniowie Chrystusa w Szkocji odnowią swoje zaangażowanie, aby byli przekonującymi świadkami radości Ewangelii i jej mocy wnoszenia światła i nadziei we wszelkie wysiłki budowania przyszłości sprawiedliwości, braterstwa i dobrobytu, zarówno materialnego, jak i duchowego” – napisał Ojciec Święty w liście adresowanym do katolików Szkocji.

Papież zaznaczył, że pragnął wziąć osobiście udział w szczycie klimatycznym COP 26 w Glasgow i spotkać się także z tamtejszą wspólnotą katolicką. Niestety nie było to możliwe.

Ojciec Święty podziękował szkockim katolikom za modlitwy w jego intencji a także o owocność szczytu klimatycznego. Podkreślił ważność podjęcia jednej z wielkich kwestii moralnych naszych czasów: zachowania Bożego stworzenia, danego nam jako ogród, który należy uprawiać i jako wspólny dom dla naszej ludzkiej rodziny.

Papież: świat jest ogrodem, który trzeba uprawiać

„Błagajmy o Boże dary mądrości i siły dla tych, którym powierzono zadanie kierowania wspólnotą międzynarodową, aby sprostała temu poważnemu wyzwaniu, podejmując konkretne decyzje, inspirowane odpowiedzialnością wobec obecnych i przyszłych pokoleń. Czas ucieka; nie wolno zmarnować tej okazji, abyśmy nie musieli stanąć przed Bożym sądem za to, że nie potrafimy być wiernymi zarządcami świata, który powierzył naszej pieczy” – napisał Franciszek.

DEON.PL POLECA

Papież wyraził uznanie dla wspólnoty katolickiej w Szkocji za jej wierność wobec Następcy Świętego Piotra i zapewnił o swej modlitwie za jej członków, zwłaszcza za osoby odczuwające skutki pandemii.

„W tych trudnych czasach niech wszyscy uczniowie Chrystusa w Szkocji odnowią swoje zaangażowanie, aby byli przekonującymi świadkami radości Ewangelii i jej mocy wnoszenia światła i nadziei we wszelkie wysiłki budowania przyszłości sprawiedliwości, braterstwa i dobrobytu, zarówno materialnego, jak i duchowego” – zaapelował Ojciec Święty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Papież do katolików Szkocji: niech chrześcijanie będą świadkami radości Ewangelii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.