Zobacz zjawiskowy film ukazujący przedwojenną Warszawę. Ile zostało z niej do dziś?

Zobacz zjawiskowy film ukazujący przedwojenną Warszawę. Ile zostało z niej do dziś?
Fot. Z A J A C F O T O . C O M - R E M A S T E R I N G / YouTube
Z A J A C F O T O . C O M - R E M A S T E R I N G / YouTube / pk

Gwar na ulicach, piękna architektura, ludzie odpoczywający nad Wisłą to tylko niektóre ze scen, które za chwilę zobaczycie. Nagrania pochodzą z 1927 roku.

Była nazywana "Miastem Kwiatów" i "Paryżem Wschodu". Przedwojenna Warszawa budziła podziw nie tylko Polaków ale i przejezdnych z całego świata. Parki, klasycystyczne budynki, szerokie ulice i jedyna w swoim rodzaju atmosfera. Niestety wszystko zniszczyła II wojna światowa. Swoje zrobiły również próby odbudowania Warszawy w czasach PRL.

DEON.PL POLECA
Zobacz wspaniały film pokazujący międzywojenną Warszawę w pełnym rozkwicie. Oryginalna kopia filmu została sprowadzona do Polski dzięki staraniu Instytutu Pamięci Narodowej. Następnie została ona w Instytucie Audiowizualnym - Filmotece Narodowej poddana specjalistycznej konserwacji, digitalizacji i cyfrowej restauracji. W 2019 r. na potrzeby wydawnictwa tak przygotowany film został udźwiękowiony przez współpracujących z IPN muzyków: Roberta Siwaka i Fabiana Włodarka.

Gwar na ulicach, piękna architektura, ludzie odpoczywający nad Wisłą to tylko niektóre ze scen, które za chwilę zobaczycie. Ile z tego zostało do dziś? Oceńcie sami.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Zobacz zjawiskowy film ukazujący przedwojenną Warszawę. Ile zostało z niej do dziś?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.