Życie zaczyna się po 100. Nie żyje najstarsza blogerka świata

Życie zaczyna się po 100. Nie żyje najstarsza blogerka świata
(Fot. Instagram/asablanck)
Instagram/kobieta.pl/dm

Zmarła najstarsza blogerka świata, Dagny Carlsson. Szwedka na początku maja obchodziłaby 110. urodziny. W wieku 99 lat założyła swojego bloga „Blogga Med Mig!”, czyli „Bloguj ze mną”. Mawiała, że nigdy nie jest za późno, żeby nauczyć się czegoś nowego, a swoim pisaniem inspirowała innych.

O śmierci blogerki poinformowała szwedzka reżyser Åsa Blanck, która w  2015 r. stworzyła o kobiecie dokument „Życie zaczyna się po setce”, który opowiada o życiu blogerki.

DEON.PL POLECADagny Carlsson przyszła na świat 8 maja 1912 roku. Chciała być nauczycielką, ale trudna sytuacja życiowa zmusiła ją do pójścia inną drogą. Przez lata pracowała jako szwaczka w jednej z fabryk. Po śmierci męża uznała, że jej życie jest zbyt monotonne i z powodu braku towarzystwa postanowiła kupić komputer. 

W wieku 99 lat wzięła udział w kursie komputerowym i w 2012 roku założyła swojego bloga „Blogga Med Mig!”, czyli „Bloguj ze mną”. Na swoim blogu zachęcała innych do korzystania z sieci i tworzenia własnych dzienników internetowych. Uczyła także innych seniorów, jak korzystać z internetu. Często podkreślała, że „nigdy nie jest za późno, żeby nauczyć się czegoś nowego”. 

W krótkim czasie jej blog osiągnął niezwykłą popularność i przyciągnął na stronę ponad pół miliona użytkowników. - Główną zaletą mojej popularności jest to, że dzięki niej mogę poznać nowych ludzi i uczestniczyć w różnych zabawach - mówiła blogerka.

Na pytanie, jaka jest recepta na długie życie odpowiadała: „dobre geny i ciekawość”. Jak sama mówiła, nienawidziła się nudzić. Dagny Carlsoon założyła bloga po śmierci męża. 

- Jestem twardą ciocią, która lubi większość rzeczy. Może to być opera, ale wystarczą też zwykłe rozmowy o sprawach zarówno zabawnych, jak i trudnych. Najbardziej lubię zabawę. Mówią, że mam poczucie humoru i jestem trochę szczera. Humor może oznaczać, że sprawy nie muszą być traktowane zbyt poważnie, co może być przydatne, gdy sprawy się komplikują - pisała na swoim blogu.

Kobieta zmarła 25 marca 2022 roku w wieku 109 lat. 

Instagram/kobieta.pl/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Bartosz Rajewski

Ostatni i rozstrzygający głos ma Słowo.
abp Grzegorz Ryś

Bóg jest. Trwa przy nas, choć w tym pandemicznym czasie chaosu, niepewności, a dla wielu również przejmującej samotności, stał się Kimś bardzo dalekim. Czujemy się obco...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Życie zaczyna się po 100. Nie żyje najstarsza blogerka świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.