Matka zorganizowała punkt szczepień na pogrzebie syna, który zmarł na COVID-19

Matka zorganizowała punkt szczepień na pogrzebie syna, który zmarł na COVID-19
(Fot. pl.depositphotos.com)
1 miesiąc temu
dm/CNN

Matka zmarłego na COVID-19 syna, zorganizowała punkt szczepień na pogrzebie mężczyzny. Brandon Haynes z Luizjany odmówił wcześniej szczepienia. Mężczyzna cierpiał na choroby współistniejące.

46-letni Brandon Haynes trafił do szpitala z powodu problemów z oddychaniem i zmarł po sześciu dniach. U mężczyzny stwierdzono COVID-19. Jego matka Antoine, która sama wcześniej chorowała na raka płuca, chciała na pogrzebie syna zachęcić ludzi do zaszczepienia się po tym, jak Brandon, odmówił podania mu szczepionki.

Mężczyzna nie zaszczepił się ponieważ - jak twierdził - nie przeprowadzono wystarczających badań nad tym preparatem. Jego matka zaznaczyła, że chorował ona na serce i płuca, a jego lekarz doradzał mu zaszczepienie się - podaje CNN.  

Podczas nabożeństwa żałobnego Antoine poprosiła członków rodziny i przyjaciół, którzy nie zostali zaszczepieni, aby zrobili to na cześć Brandona. Kobieta zrobiła to -  jak mówiła - aby zapobiec kolejnym śmierciom wśród najbliższych. W związku z tym poprosiła przyjaciela, który podawał szczepionki w szpitalu w Baton Rouge, aby zorganizował akcję szczepień na cmentarzu pod pomnikiem jej syna.

W dzień pogrzebu zaszczepione zostały trzy osoby. Od tego czasu szczepionkę przyjęło również kilkoro jej przyjaciół.

- Chcę, żeby ludzie wiedzieli, że ta choroba może przytrafić się każdemu. Nigdy nie sądziłam, że przytrafi się mojej rodzinie. To bardzo boli, kiedy tracisz ukochaną osobę i wiesz, że wcale tak się nie musiało stać – dodaje matka Brandona. 

dm/CNN

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Matka zorganizowała punkt szczepień na pogrzebie syna, który zmarł na COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.