11-latka uratowała życie starszemu bratu. Mogło dojść do tragedii

11-latka uratowała życie starszemu bratu. Mogło dojść do tragedii
fot. Depositphotos
PAP / pk

11-letnia dziewczynka uratowała swojego brata, który zatruł się tlenkiem węgla podczas kąpieli. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Konarskiego w Kielcach – poinformował st. kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej.

W poniedziałek wieczorem służby zostały zaalarmowane, że w jednym z mieszkań przy ulicy Konarskiego na kieleckim osiedlu KSM 14-latek prawdopodobnie zatruł się tlenkiem węgla.

Chłopiec przebywał w domu ze swoją młodszą 11-letnią siostrą. Dziewczynka zaniepokojona, że jej brat długo nie wychodzi z łazienki, zadzwoniła do mamy, która była w pracy. Kobieta poleciła córce otworzyć okna i przewietrzyć mieszkanie oraz zawiadomiła służby ratunkowe.

- Chłopiec nieprzytomny został ewakuowany z łazienki przez ratowników PSP. Odzyskał przytomność, będąc już pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Chłopiec został zabrany do szpitala - przekazał st.kpt. Bajur, podkreślając jednocześnie, że dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu 11-latki, chłopca udało się uratować.

Ratownik zwrócił uwagę, że nawet po przewietrzeniu mieszkania stężenie tlenku węgla było wysokie i wynosiło ok. 100 ppm. Prawdopodobnie źródłem czadu był wadliwie działający piecyk gazowy.

DEON.PL POLECA

 

Strażacy ponownie apelują, o montaż w mieszkaniach czujników tlenku węgla.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Czy musimy spowiadać się przed księdzem?
Co zrobić, gdy spowiednik nas nie zrozumie lub zrani?
Jak radzić sobie ze zniechęceniem?
W jaki sposób kształtować sumienie?
Czym różni się słabość od grzechu?

Skomentuj artykuł

11-latka uratowała życie starszemu bratu. Mogło dojść do tragedii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.