22 lata temu zginął w górach. Odnaleziono jego naturalnie zmumifikowane zwłoki

22 lata temu zginął w górach. Odnaleziono jego naturalnie zmumifikowane zwłoki
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

W Andach Peruwiańskich znalezione zostały zwłoki amerykańskiego alpinisty, który w 2002 r. zginął podczas próby wejścia na szczyt Huascaran na zachodzie Peru, podała policja tego kraju we wtorkowym komunikacie.

Ciało mężczyzny zmarłego przed 22 laty w lawinie śnieżnej, jak podały peruwiańskie służby policyjne, zostało zmumifikowane dzięki chłodowi panującemu na wysokości 5200 m n.p.m.

Lokalne media podały, że po sygnale od jednego z alpinistów policyjna ekipa ratunkowa udała się w poniedziałek na mierzącą 6768 m n.p.m górę, gdzie znalazła dobrze zachowane zwłoki mężczyzny, a także jego sprzęt wspinaczkowy.

Według peruwiańskiej agencji prasowej Andina policjanci znaleźli w kurtce zabitego przez lawinę amerykańskie prawo jazdy wystawione na nazwisko pochodzącego z Kalifornii Williama Stampela.

DEON.PL POLECA

Do tragedii z udziałem Stampela doszło w czerwcu 2002 r., kiedy wraz z dwoma kolegami próbował on dotrzeć na szczyt Huascaran. Wszyscy uczestnicy wyprawy zostali zabici przez lawinę. Dwa lata po tragedii znaleziono ciało jednej z ofiar.

Dotychczas nie odnaleziono ciała trzeciego alpinisty, co - jak twierdzi peruwiańska policja - utrudnia teren pełen szczelin, na który zeszła lawina.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

22 lata temu zginął w górach. Odnaleziono jego naturalnie zmumifikowane zwłoki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.