72-latka zatrzasnęła się na strychu. Spędziła tam prawie tydzień bez jedzenia i ogrzewania

72-latka zatrzasnęła się na strychu. Spędziła tam prawie tydzień bez jedzenia i ogrzewania
Fot. tomaszow-lubelski.policja.gov.pl
PAP / tk

Sześć dni - bez ogrzewania i jedzenia - spędziła na strychu 72-letnia kobieta, która zatrzasnęła się w pomieszczeniu. Seniorka z Lubyczy Królewskiej (woj. lubelskie) trafiła do szpitala. Powoli wraca do zdrowia.

O szczegółach poinformowała mł. asp. Małgorzata Pawłowska z policji w Tomaszowie Lubelskim. W minioną sobotę do dzielnicowego z posterunku policji w Lubyczy Królewskiej zadzwonił zaniepokojony mężczyzna informując, że od kilku dni nie ma kontaktu z mamą. Mundurowi natychmiast udali się do jej domu.

DEON.PL POLECA
- Policjanci nie ulegli złudnemu wrażeniu, że w domu nikogo nie ma, ponieważ nie świeci się w nim światło, a drzwi były zamknięte. Słysząc dobiegający ze środka cichy głos, postanowili wejść do niego siłowo - opisała mł. asp. Pawłowska.

Funkcjonariusze znaleźli wyziębioną kobietę w jednym z pomieszczeń. - Jak się okazało, seniorka weszła na strych, do którego drzwi się zatrzasnęły. 72-latka spędziła sześć dni w nieogrzewanym pomieszczeniu i bez jedzenia - dodała.

Policjanci udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce pogotowie. Kobieta została przewieziona do szpitala. - W dalszym ciągu jest hospitalizowana. Jej stan zdrowia się polepsza; kobieta dochodzi do siebie - uzupełniła policjantka.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Malinowska

To miał być wymarzony dom. Skrywał jednak mroczną tajemnicę 

Demony przeszłości zawsze mają imię…

Patrycja przenosi się na południe Polski. Chce żyć na własnych zasadach. Jest silna i ma ustalone życiowe...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

72-latka zatrzasnęła się na strychu. Spędziła tam prawie tydzień bez jedzenia i ogrzewania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.