76-letni dziadek gwałcił 6-letnią wnuczkę. Rozpoczął się jego proces

76-letni dziadek gwałcił 6-letnią wnuczkę. Rozpoczął się jego proces
Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Z ustaleń śledztwa wynika, że mężczyzna doprowadził przemocą swoją małoletnią wnuczkę do obcowania płciowego, więcej niż jeden raz. Miało do tego dochodzić w okresie od maja 2020 do czerwca 2021. Przed Sądem Okręgowym w Przemyślu w piątek rozpoczął się proces oskarżonego mężczyzny.

77-letni Zygmunt W. stanął przed sądem za doprowadzenie przemocą swojej wnuczki do obcowania płciowego. Dziewczynka miała wówczas 6 lat, a do gwałtu miało dojść więcej, niż jeden raz. Z uwagi na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonej dziewczynki proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.

DEON.PL POLECA
Jak poinformowała PAP zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu Beata Starzecka, obecnie 77-letni Zygmunt W. został oskarżony z art. 197 paragraf 3, punkt 2 i 3, czyli o zgwałcenie osoby małoletniej i spokrewnionej; w związku z artykułem 12, który mówi o działaniu w czynie ciągłym.

Z ustaleń śledztwa wynika, że mężczyzna doprowadził przemocą swoją małoletnią wnuczkę do obcowania płciowego, więcej niż jeden raz. Miało do tego dochodzić w okresie od maja 2020 do czerwca 2021.

DEON.PL POLECA

Prok. Starzecka dodała, że mężczyzna w czasie śledztwa nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył krótkie wyjaśnienia, w których zaprzeczał zarzutom. Z uwagi na charakter sprawy prokuratura również nie udzielała więcej informacji.

Zygmunt W. przebywa od czerwca 2021 r. w areszcie. Za zarzucane czyny, które kwalifikowane są jako zbrodnia, grozi mu nie mniej niż 3 lata więzienia. W. mieszkał wraz z synem, synową i ich ośmiorgiem dzieci we wsi pod Lubaczowem (woj. podkarpackie).

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Kusz, Małgorzata Terlikowska

Trudno zmierzyć się z myślą, że statystycznie dwoje lub troje dzieci w każdej klasie doświadczyło jakiejś formy wykorzystania seksualnego. Społeczna świadomość, jak ogromnym ciężarem bywa trauma związana z wykorzystaniem, jest wciąż zbyt mała, by móc...

Skomentuj artykuł

76-letni dziadek gwałcił 6-letnią wnuczkę. Rozpoczął się jego proces
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.