Alert RCB: burze w części województwa podkarpackiego, możliwe podtopienia

Alert RCB: burze w części województwa podkarpackiego, możliwe podtopienia
PAP/Twitter/dm

W poniedziałek po południu i wieczorem w części województwa podkarpackiego wystąpią burze, ulewny deszcz, silny wiatr i grad - ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. RCB w alertach apeluje, aby zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr, i przestrzega przed możliwymi podtopieniami.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa SMS-owe komunikaty wysłało do mieszkańców powiatów: bieszczadzkiego, brzozowskiego, jarosławskiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, przemyskiego, przeworskiego, rzeszowskiego, sanockiego, strzyżowskiego oraz Krosna, Przemyśla i Rzeszowa.

„Uwaga! Po południu i wieczorem (19.07) burze, ulewny deszcz, silny wiatr i grad. Możliwe podtopienia. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr” - głoszą rozesłane Alerty RCB.

Centrum apeluje do mieszkańców, aby na czas burz usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr, przeparkować samochody w bezpieczne miejsce, zamknąć okna i drzwi, pozostać w domu, jeżeli jest to możliwe, a jeżeli jest się poza domem - jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie i nie zatrzymywać się pod drzewami. RCB przypomina też, żeby zapewnić bezpieczeństwo swoim zwierzętom, zwłaszcza tym przebywającym na zewnątrz, a także aby przygotować oświetlenie zastępcze, latarki z zapasem baterii. Należy też uważać podczas jazdy samochodem.

„Po pierwsze ze względu na mogące się łamać konary i drzewa, po drugie - przy wyjeździe z osłoniętej drogi na otwartą przestrzeń istnieje ryzyko zdmuchnięcia samochodu” - wyjaśnia Centrum.

PAP/Twitter/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Alert RCB: burze w części województwa podkarpackiego, możliwe podtopienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.