Angela Merkel będzie pracować w ONZ? Decyzja byłej kanclerz Niemiec jednoznaczna

Angela Merkel będzie pracować w ONZ? Decyzja byłej kanclerz Niemiec jednoznaczna
Fot. Harvard University / Youtube
PAP/ kb

Była kanclerz Niemiec Angela Merkel odrzuciła ofertę pracy z Organizacji Narodów Zjednoczonych - przekazało w środę biuro byłej szefowej niemieckiego rządu. Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres proponował jej objęcie stanowiska doradcy wysokiego szczebla w Organizacji.

Jak poinformowano, w zeszłym tygodniu Merkel - która w grudniu ustąpiła miejsca w Urzędzie Kanclerskim Olafowi Scholzowi - zadzwoniła do Guterresa, żeby podziękować mu za propozycję pracy i odmówić jej przyjęcia.

Angela Merkel odrzuciła ofertę pracy z ONZ

Szef ONZ zaproponował jej objęcie przewodnictwa nad ciałem doradczym wysokiego szczebla ds. globalnych dóbr publicznych.

Przykładami globalnych dóbr publicznych są m.in. warstwa ozonowa, ale także - w zależności od definicji - obowiązujące na całym świecie regulacje, np. dotyczące bezpieczeństwa lotniczego czy światowego handlu.

Panel doradczy ds. globalnych dóbr publicznych jest jednym ze sztandarowych projektów Guterresa, mających na celu reformę Organizacji Narodów Zjednoczonych w jego drugiej kadencji, która rozpoczęła się na początku stycznia.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Walter J. Burghardt

Ważna książka Waltera J. Burghardta traktuje o szeroko dziś dyskutowanym zagadnieniu sprawiedliwości, tak istotnym dla Jana Pawła II, a zbyt rzadko podejmowanym w polskiej literaturze. Autor omawia główne aspekty współczesnego życia społecznego, politycznego, a nawet...

Skomentuj artykuł

Angela Merkel będzie pracować w ONZ? Decyzja byłej kanclerz Niemiec jednoznaczna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.