Scholz do Merkel: osiągnęła pani wielkie rzeczy

Scholz do Merkel: osiągnęła pani wielkie rzeczy
fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN
PAP / pk

Zakończyła się era Angeli Merkel. Była kanclerz przekazała w środę swojemu następcy Olafowi Scholzowi siedzibę rządu - urząd kanclerski, w którym pracowała przez 16 lat.

- Drogi panie kanclerzu, drogi Olafie Scholz. Szczerze życzę panu wszystkiego najlepszego - przywitała Merkel swojego następcę.

DEON.PL POLECA
- Z własnego doświadczenia wiem, że to wzruszający moment zostać wybranym na ten urząd - podkreśliła Merkel. Urząd kanclerza jest "jednym z najpiękniejszych zadań, jakie istnieją, polegającym na ponoszeniu odpowiedzialności za ten kraj". Powitała również nowego szefa urzędu kanclerskiego, Wolfganga Schmidta.

Była kanclerz pochwaliła pracowników urzędu kanclerskiego, którzy "pracują dzień i noc". Podziękowała zarówno urzędnikom, jak i "tym, którzy pracują w kuchni".

Scholz do Merkel: osiągnęła pani wielkie rzeczy

Scholz ze swojej strony podkreślił "pełną zaufania współpracę", jaka łączy go z Merkel. Podziękował jej za 16 lat pracy na stanowisku kanclerza. - Osiągnęła pani wielkie rzeczy - powiedział. Podkreślił, że "to coś bardzo wyjątkowego być kanclerzem tej Republiki". Scholz wręczył byłej kanclerz bukiet kwiatów na pożegnanie.

Bundestag wybrał w środę Olafa Scholza z Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) na nowego kanclerza. Później odebrał on nominację z rąk prezydenta i złożył przysięgę w parlamencie. Tym samym zakończyła się trwająca 16 lat era kanclerz Angeli Merkel.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Scholz do Merkel: osiągnęła pani wielkie rzeczy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.