Austria: Planowane ataki terrorystyczne na kościoły. Policja mobilizuje siły

Austria: Planowane ataki terrorystyczne na kościoły. Policja mobilizuje siły
Fot. Wolfgang Spitzbart / depositphotos.com
PAP / tk

Policja w Wiedniu zmobilizowała w środę duże siły ze względu na sygnały o planowanym ataku terrorystycznym. - Państwowe służby bezpieczeństwa i wywiadu mają przesłanki dotyczące ataków motywowanych islamistycznie wokół tzw. newralgicznych miejsc, zwłaszcza kościołów – powiedział rzecznik policji, cytowany przez portal gazety "Der Standard”.

Policja poinformowała na Twitterze, że "na terenie miasta będzie więcej sił policyjnych”, czasem "ze specjalnym wyposażeniem”. Powodem jest "niesprecyzowane zagrożenie atakami na kościoły".

W listopadzie 2020 roku w centrum Wiednia doszło do ataku terrorystycznego, którego dokonał sympatyk dżihadystycznego Państwa Islamskiego. Zginęło czterech przechodniów, 23 osoby zostały ranne, niektóre z nich poważnie - przypomina portal niemieckiego tygodnika "Spiegel".

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gabriel Glinka

W wieku kilkunastu lat uciekł z domu i zaczął stawiać pierwsze samodzielne kroki - na ścieżkach zła. Poruszał się na nich coraz szybciej i pewniej, przekraczając wkrótce granice mrocznego świata przestępczości zorganizowanej.

Stał się człowiekiem...

Skomentuj artykuł

Austria: Planowane ataki terrorystyczne na kościoły. Policja mobilizuje siły
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.